Materiał Partnera Koperty wykorzystywane w przewozach kurierskich

Koperty wykorzystywane w przewozach kurierskich

Koperty, z których powszechnie korzysta się w przewozach kurierskich, można podzielić na trzy rodzaje. Standardowe koperty wykonane są z papieru i sprawdzają się przy przesyłaniu lekkich, płaskich przedmiotów. Ich wzmocnioną wersją są koperty bąbelkowe, które znacznie lepiej ochraniają dany towar. Z kolei koperty kurierskie służą do ochrony i szybkiej identyfikacji dokumentów dołączonych do dużych przesyłek.

Koperty standardowe i bąbelkowe

Niewłaściwie zabezpieczony towar może się łatwo zniszczyć podczas transportu, dlatego wielu przedmiotów nie powinno wysyłać się w tradycyjnych, papierowych kopertach. Są one powszechnie stosowane do przesyłania dokumentów, książek, czasopism i innych płaskich oraz lekkich przedmiotów. Występują w kilku kolorach i różnych formatach. Jeśli jednak przedmiot wymaga większego zabezpieczenia, niezbędne są koperty bąbelkowe. Poza zewnętrzną warstwą z papieru posiadają dodatkową warstwę wewnętrzną która wykonana jest z folii bąbelkowej. Doskonale sprawdzają się w sytuacjach, gdy trzeba wysłać kruchy, delikatny przedmiot. Koperty bąbelkowe wykonane są z wysokiej jakości papieru oraz mocnego kleju o solidnych zgrzewach, dzięki czemu są odporne na uszkodzenia takie jak rozdarcia, zgniecenia oraz niekorzystne warunki atmosferyczne. Koperty posiadają zamknięcie w postaci paska silikonowego, pod którym umieszczona jest warstwa kleju.  Pracownik z firmy SPEC-PACK w Luboniu mówi:

Oferujemy naszym klientom możliwość personalizacji kopert, czyli wykonania na nich wcześniej ustalonego nadruku w kolorze czarnym.

Cechy koper kurierskich

Koperty kurierskie, nazywane także kangurkami lub przylgami, sprawdzają się szczególnie w firmach spedycyjnych oraz magazynach produkcyjno-dystrybucyjnych. Wykonane są z transparentnej folii z samoklejącym zamknięciem. Każda koperta posiada pokryty klejem pasek, który uniemożliwia jej otwarcie bez pozostawienia widocznych śladów. Warstwa samoprzylepna sprawia, że można ją solidnie przykleić na kartonach, paletach owiniętych folią oraz opakowaniach innego rodzaju. W kopertach kurierskich umieszcza się listy przewozowe, dokumenty, karty gwarancyjne czy instrukcje obsługi, które za pomocą przezroczystej folii, mają być widoczne przez odbiorcę tuż po otrzymaniu przesyłki. Służą one nie tylko do szybkiej identyfikacji, ale również do łatwego sczytywania kodów kreskowych za pomocą skanera. Koperty kurierskie są lekkie, pojemne, odporne na rozdarcia i przetarcia. Stanowią doskonałą ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, które mogłyby zniszczyć zawarte w niej dokumenty. Są one dostępne zarówno w formie przezroczystej jak i z nadrukiem informacyjnym.

Podziel się