Materiał Partnera Jak zabezpieczyć przesyłkę kurierską, aby towar nie uległ zniszczeniu lub zawilgoceniu w transporcie?

Jak zabezpieczyć przesyłkę kurierską, aby towar nie uległ zniszczeniu lub zawilgoceniu w transporcie?

Jeśli nie korzystamy z usługi pakowania wysyłek przez firmę kurierską, to w naszym interesie leży odpowiednie jej zabezpieczenie. Podczas transportu przedmiot jest narażony na wstrząsy, wgniecenia oraz wilgoć, zwłaszcza w przypadku przesyłek zagranicznych. O czym należy pamiętać, samodzielnie przygotowując paczkę do przekazania kurierowi, aby bezpiecznie dotarła do odbiorcy?

Dobrej jakości opakowanie

Podstawowym zabezpieczeniem przesyłki jest wybranie dobrej jakości opakowania. Wszystkie przedmioty, które nie powinny być przygniatane najlepiej pakować w sztywne kartony. Pudła są również doskonałym rozwiązaniem w przypadku artykułów delikatnych i mogących się stłuc. Odzież i inne mniej inwazyjne produkty można wysłać w foliowej, jednorazowej kopercie. Kartony powinny być na tyle duże, ale można było uzupełnić je amortyzującym wstrząsy wypełnieniem.

Zabezpieczenie przed wstrząsami

Na rynku są obecnie dostępne różnego rodzaju wypełnienia przeznaczone specjalnie do przesyłek kurierskich. Do najpopularniejszych należą:

  • gniecione papiery
  • drobno cięte kartony
  • poduszki powietrzne
  • chipsy z tworzywa sztucznego

Najbardziej ekonomiczne jest stosowanie wypełnienia papierowego z recyklingu oraz poduszek powietrznych. Jeśli prowadzimy regularne, częste wysyłki warto zaopatrzyć się w zgrzewarkę do wytwarzana poduszek powietrznych.

Zabezpieczenie przed wilgocią

Najlepszą ochroną przed wilgocią stanowią różnego rodzaju foliowe owijki. Może to być folia pęcherzykowa (bąbelkowa) lub stretch. Wysyłany przedmiot należy dokładnie owinąć kilkoma warstwami, aby mieć pewność, że zabezpieczenie będzie szczelne. Profesjonalne firmy kurierskie dbają o to, aby w magazynie nie pasowała wilgotność mogąca uszkodzić paczki, dlatego trzeba być szczególnie ostrożnym tylko w przypadku wybierania amatorskich usług lub wysyłając produkt za granicę.

Profesjonalne usługi kurierskie

Korzystanie z profesjonalnych usług kurierskich zdecydowanie ogranicza ryzyko zniszczenia przesyłek w czasie transportu. Firma Mail Boxes Etc. nie tylko zajmuje się wysyłkami paczek do najdalszych zakątków świata, ale również ich profesjonalnym pakowaniem i zabezpieczeniem przed ewentualnymi uszkodzeniami oraz zawilgoceniem. MBE współpracuje z takimi usługodawcami, jak UPS, inPost, FedEx, GLS i DPD, które są czołowymi firmami kurierskimi w Polsce. Koszty wysyłki zależą od wagi oraz gabarytów paczki, a także indywidualnych cenników narzucanych przez poszczególne firmy transportowe. Wszystkie przesyłki można dodatkowo ubezpieczyć na wypadek zniszczenia lub zgubienia w czasie transportu zarówno krajowego, jak i międzynarodowego. Jest to szczególnie istotne w przypadku dzieł sztuki oraz  ważnych dokumentacji.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas