Artykuł sponsorowany Siekierezada na wesoło

Siekierezada na wesoło

Konkurs w rzucaniu siekierami kojarzy się raczej z góralskimi zabawami. I, co może nie wszyscy wiedzą jest popularne w Kanadzie. To stamtąd zawody przywędrowały do naszego kraju, zdobywając ogromną popularność. Jeśli komuś jeży się włos na głowie, to nie potrzebnie. Celem jest tarcza, nikt nie walczy ze sobą i nie rozłupuje czaszki przeciwnikowi. Rzut siekierą nie jest wcale taki prosty. Na pewno w dzieciństwie próbowaliście rzucać kozikiem. Trzeba potrenować, by ostrze trafiło do celu.

Czy to rodzaj sportu

Rzuty toporami i siekierami to popularna rozrywka w wielu krajach Europy, jak również w Ameryce. W Szwecji, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie organizowane są coroczne krajowe mistrzostwa w rzucie toporem. Udział w nich biorą zarówno kobiety jak i mężczyźni.

W Polsce ten rodzaj aktywności również ma już swoich zwolenników.

  • jest to ciekawy rodzaj sportu, który ma wiele zalet:
  • nie wymaga wiele czasu,
  • rzucania się toporem do tarczy,
  • nie wymaga skomplikowanych przygotowań,
  • nie wymaga wielkiej wytrzymałości fizycznej,
  • może być uprawiany nawet na niewielkim terenie,
  • może być uprawiany o każdej porze roku,
  • może być uprawiany przez każdego, oprócz dzieci,
  • jest świetną okazją do spotkań ze znajomymi,
  • jest chyba jedną z najlepszych metod na rozładowanie stresu

Na własnym podwórku

W naszym kraju jako takich zawodów w rzucie siekierą nie ma, jedynie w Krakowie znajduje się klub pod patronatem kanadyjskiej Narodowej Federacji Rzucania Siekierami.

Nie znaczy to, że w mniejszym gronie nie są organizowane, w formie zabawy zawody w rzucaniu siekierą. W województwie łódzkim, w barze Na siekiery, klienci świetnie się bawią, urozmaicając sobie czas właśnie takimi zawodami.

Nie pierwsza lepsza

Siekiery używane podczas zawodów muszą spełniać odpowiednie parametry zgodne z ligą WATL. Najlepiej korzystać z tych klubowych, choć jeśli masz własną, odpowiednią, nie cięższą niż kilogram i bez uszkodzeń, to prawdopodobnie może to być twoja szczęśliwa siekiera, którą wyrąbiesz sobie zwycięstwo.

Bez przypadków

Nie można wejść na imprezę z ulicy, potrzebna jest rezerwacja, bo ilość miejsc jest ograniczona. Jeśli więc zapałałeś chęcią odstresowania się, rzutami siekierą, musisz trzymać się ustalonych z firmą terminów, nie czekając na ostatnią chwilę, najlepiej zamówić wizytę z wyprzedzeniem.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas