Materiał Partnera Chcesz poprawić jakość pracy w swojej firmie? Zorganizuj imprezę integracyjną!

Chcesz poprawić jakość pracy w swojej firmie? Zorganizuj imprezę integracyjną!

Przedsiębiorcy coraz częściej zdają sobie sprawę, że stresujące zadania i wiele godzin pracy niekoniecznie przekładają się na wydajność i efektywność pracowników. Wręcz przeciwnie. Zmęczony personel owszem, wykonuje swoją pracę, ale robi to automatycznie, bez większego zaangażowania. Nowoczesne firmy doceniają kreatywność i pasję, a nie utarte schematy pracy, wobec czego dokładają wszelkich starań, aby doceniać i motywować pracowników. Imprezy i wszelkiego rodzaju wyjazdy integracyjne to jedno z ciekawszych i bardziej popularnych rozwiązań służących temu celowi.

Zalety imprez integracyjnych

Eventy organizowane specjalnie dla pracowników niosą ze sobą liczne korzyści, zarówno dla personelu, jak i dla pracodawcy. To jeden z najchętniej wykorzystywanych sposobów na okazanie pracownikom uznania za wykonaną pracę oraz motywowanie ich do dalszych działań. To również rozwiązanie, które chętnie stosuje się w nowo powstałych oddziałach firmy, celem zapoznania członków zespołu. Bardzo często pracodawcy wykorzystują imprezy integracyjne w celu poznania pracowników niższego szczebla, lub, w przypadku wielkich firm, przedstawicieli poszczególnych oddziałów. - Ostatecznie cel jest jeden: personel ma się poczuć ze sobą dobrze, rozluźnić się, poznać szefa i kolegów z zespołu nie tylko na płaszczyźnie zawodowej. Zestresowany pracownik to tak naprawdę osoba niewydajna, a tym samym nie przynosząca firmie zysku. Warto jeszcze podkreślić, że straty firma może ponosić w wyniku nieporozumień pomiędzy zatrudnionymi członkami zespołu, braku porozumienia itd. Również z tego względu integracja jest niezwykle ważna. Eliminowanie barier to główny krok służący polepszeniu jakości pracy - przekonuje specjalista restauracji Zakątek Smaku, specjalizującej się między innymi w organizacji spotkań integracyjnych.

Organizacja: o czym warto pamiętać?

Wbrew pozorom zaplanowanie imprezy integracyjnej, z której przyjemność będą czerpać zarówno pracownicy jak i szef, nie jest proste. Wiele osób w firmach niechętnie uczestniczy w tego typu spotkaniach. Idea imprezy integracyjnej sama w sobie niesie pewnego rodzaju sprzeczność: personel musi się dobrze bawić, a integracja z innymi pracownikami sprowadza się do jednego z licznych obowiązków zawodowych. Obecność szefa również może zniechęcać i wzbudzać u niektórych osób opór.

W pierwszej kolejności warto się dobrze zastanowić nad rodzajem imprezy. Wiele zależy w tym przypadku od budżetu: niektórzy proponują pracownikom wyjazd integracyjny w góry, inny wymyślają wyprawę na gokarty lub paintball, a jeszcze inni organizują wolne popołudnie na kręgielni. Nie można jednak zapominać, że uczestnikami imprezy będą pracownicy i to według ich potrzeb warto ją zorganizować. Wiele osób może nie dysponować całym wolnym weekendem na wyjazd, nie każdy może sobie też pozwolić na zarezerwowanie popołudnia i wieczoru po pracy. Dodatkowo, jeżeli zespół stanowią głównie starsze osoby, to na imprezie w kręgielni czy na gokartach prawdopodobnie jedyną zadowoloną osobą okaże się organizator przedsięwzięcia.

Kolacja w restauracji najlepszym rozwiązaniem

Przy organizacji imprezy integracyjnej dla zespołu trzeba wziąć pod uwagę potrzeby i wymagania wszystkich pracowników. Są one prawdopodobnie bardzo zróżnicowane. Dlatego najlepszą opcją może się okazać obiad lub kolacja w restauracji. Wybór miejsca specjalizującego się w tego typu wydarzeniach to gwarancja profesjonalnej obsługi, odpowiedniej ilości miejsca, komfortu i wygody dla wszystkich uczestników, a przede wszystkim smacznego jedzenia. Jak wiadomo, nic nie łączy ludzi tak skutecznie jak wspólna radość ze spożywania pysznego posiłku. Specjaliści dopilnują odpowiedniej organizacji i stworzą menu, które zadowoli każdego.

- Imprezy integracyjne niosą ze sobą wiele korzyści. Można je jednak zyskać jedynie wtedy, kiedy w trakcie organizacji wydarzenia bierze się pod uwagę przede wszystkim upodobania personelu. Event w restauracji to bezpieczne rozwiązanie: pyszna kuchnia tworzona w oparciu o świeże i sezonowe składniki jest rozwiązaniem dobrym dla każdego. Warto znaleźć w swoim mieście miejsce specjalizujące się w tego typu wydarzeniach i powierzyć mu współpracę przy jego planowaniu - podsumowuje specjalista Zakątka Smaku.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas