Artykuł sponsorowany Radca prawny z Kancelarii Jacka Cędrowskiego wyjaśnia: jak zebrać dowody na mobbing?

Radca prawny z Kancelarii Jacka Cędrowskiego wyjaśnia: jak zebrać dowody na mobbing?

Uporczywe nękanie i zastraszanie przez pracodawcę może wywołać u pracownika poczucie lęku, a nawet doprowadzić do problemów psychicznych. Jeżeli czujesz się prześladowany przez przełożonego, zwróć się o pomoc do radcy prawnego z Kancelarii Jacka Cędrowskiego. Dowiedz się, w jaki sposób gromadzić dowody, które przekonają sąd, że padłeś ofiarą przemocy psychicznej w miejscu pracy.

Mobbing w pracy – jak zbierać dowody i zwiększyć swoją wiarygodność?

Jak wskazuje radca z Kancelarii Cędrowskiego, obowiązek przedstawienia dowodów na mobbing leży po stronie ofiary. Największą wartość mają informacje przekazywane na piśmie. Pracodawcy, którzy dopuszczają się przemocy psychicznej na pracowniku, często wysyłają agresywno-pasywne komunikaty. W interesie pracownika leży inicjowanie pisemnych konwersacji dotyczących oceny efektywności pracy czy realizowanych zadań. Wszelkie maile, wiadomości tekstowe czy rozmowy prowadzone w mediach społecznościowych, mogą stanowić ważny dowód w sądzie.
Niestety, większość zastraszanych nie może liczyć na wsparcie współpracowników. Mimo wszystko warto zwrócić się do innych zatrudnionych osób z prośbą o poświadczenie przed sądem, że podwładny dopuszcza się mobbingu. Grupowe działanie umożliwi zgromadzenie większej ilości dowodów i wysunięcie silniejszych argumentów.

Kancelaria radcy prawnego Jacka Cędrowskiego – pisemne skargi na mobbera

Kiedy zgromadzisz dowody świadczące o mobbingu, nie zapomnij wysłać skargi do związków zawodowych i PIP. Uzyskanie pisemnej odpowiedzi i podjęcie działań w celu rozwiązania problemu także stanowią dowód w postępowaniu. Dowodem może być również dokumentacja medyczna – lekarz psychiatra może postawić diagnozę, że przyczyną pogorszenia stanu zdrowia jest relacja z mobberem. Zawalcz o swoje prawa – skorzystaj z pomocy radcy z Kancelarii Cędrowskiego i uzyskaj zadośćuczynienie za doznaną krzywdę. Godne traktowanie w miejscu pracy nie jest przywilejem – to coś, co przysługuje Ci bezwarunkowo.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas