Materiał Partnera Organizacja tradycyjnego pogrzebu z Zakładem Pogrzebowym „Witwicka”

Organizacja tradycyjnego pogrzebu z Zakładem Pogrzebowym „Witwicka”

Śmierć bliskiej osoby to rozdzierające przeżycie, jednak – prędzej czy później - każdy z nas doświadczy podobnego bólu. Jest to o tyle trudne, że zamiast skupić się na przeżywaniu żałoby, rodzina zmarłego musi załatwić wiele spraw związanych z przygotowaniem pogrzebu. W tak przykrym czasie ciężko skupić się na formalnościach i innych kwestiach organizacyjnych, które są przecież bardzo ważne dla przebiegu całej uroczystości. Warto więc skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów z Zakładu Pogrzebowego „Witwicka”, którzy dopilnują, by organizacja pogrzebu zakończyła się pomyślnie.

Jakich formalności trzeba dopełnić, by zorganizować pogrzeb?

Kiedy umiera członek rodziny, dla jego najbliższych czas zatrzymuje się w miejscu. Niestety czas odgrywa też ważną rolę w organizacji pogrzebu, ponieważ wszelkie przygotowania do uroczystości, należy rozpocząć praktycznie od razu po otrzymaniu informacji o śmierci bliskiego. Rodzina zmarłego, nierzadko będąc jeszcze w szoku, musi wykonać telefon do zakładu pogrzebowego, który zajmie się transportem ciała do kostnicy. Już na tym etapie warto wybrać firmę, która pomoże w kompleksowej organizacji pogrzebu. We Wrocławiu niekwestionowanym liderem w branży jest Zakład Pogrzebowy „Witwicka”.

Rodzina zmarłego musi dostarczyć do domu pogrzebowego kartę zgonu, dowód osobisty, NIP i legitymację ZUS zmarłego. W przypadku osoby zamężnej/żonatej konieczne też będzie podanie danych współmałżonka. Po wystawieniu aktu zgonu przez Urząd Stanu Cywilnego odpis dokumentu również powinien trafić do zakładu pogrzebowego. Dopiero wtedy możliwe będzie rozpoczęcie przygotowań do ceremonii. Pracownicy domu funeralnego pomogą rodzinie wypełnić dokumenty do ZUS-u/KRUS-u, co pozwoli na pozyskanie zasiłku pogrzebowego.

Jaka jest wysokość zasiłku pogrzebowego?

Zasiłek pogrzebowy wynosi 4000 zł i przysługuje osobie, która pokryła koszty pogrzebu zmarłego. W rzeczywistości koszty te mogą być dużo wyższe. Wszystko zależy od tego, na jaką formę pochówku zdecydowała się rodzina zmarłego. Nie bez znaczenia jest też oprawa florystyczna i muzyczna ceremonii czy rodzaj trumny/urny, w której spocznie ciało. Decydując się na współpracę z Zakładem Pogrzebowym „Witwicka”, rodzina zmarłego może być pewna, że pracownicy firmy dołożą wszelkich starań, by całościowy koszt pogrzebu nie przekroczył określonego budżetu.

Kompleksowa organizacja pogrzebu

Samodzielna organizacja pogrzebu to duże wyzwanie dla pogrążonej w żałobie rodziny. Zakład Pogrzebowy „Witwicka” może wyręczyć bliskich zmarłego z niemalże każdego etapu przygotowań. Po dostarczeniu niezbędnej dokumentacji oraz ustaleniu szczegółów pochówku, pracownicy firmy zajmą się jego kompleksową organizacją zgodnie z wytycznymi rodziny. Ich pomoc obejmuje przygotowanie ciała do złożenia w trumnie, zapewnienie stosowanej oprawy florystycznej i muzycznej, a nawet zorganizowanie transportu na miejsce pochówku dla dalszych członków rodziny. Firma prowadzi także sprzedaż trumien, urn i nagrobków.

Opracowanie:

Zakład pogrzebowy Bożena Witwicka

Wrocław , Borowska 254

Podziel się