Artykuł sponsorowany Dlaczego pochówki w piwnicach grobowych cieszą się coraz większą popularnością?

Dlaczego pochówki w piwnicach grobowych cieszą się coraz większą popularnością?

Choć kremacja jest w obecnych czasach dosyć popularnym i często stosowanym sposobem pochówku, dużą popularnością nadal cieszą się piwnice grobowe. Dzięki ich prostej budowie i szybkiemu montażowi klienci mogą wybrać katakumby pojedyncze lub mieszczące kilka trumien obok siebie. Takie rozwiązanie jest niezwykle korzystne, szczególnie dla dużych rodzin. W takim przypadku miejsce spoczynku powinno być jak najlepiej rozplanowane.

Rodzaje i przeznaczenie piwnice grobowych

Piwnice grobowe to betonowe konstrukcje, wykonywane z wysokiej jakości materiału. Można je nabyć jako gotowe produkty. Są szybkie i łatwe w montażu w wyznaczonym przez klienta miejscu pochówku. Piwnice, nazywane zamiennie katakumbami mogą różnić się między sobą wielkością, kształtem, ilością miejsc oraz dodatkowymi elementami. Dlatego też, w zależności tych czynników, czas ich instalacji będzie wynosił od godziny wzwyż.

– Właściwości piwnicy grobowej zależą głównie od rodzaju betonu wykorzystanego do jej budowy. Producenci najczęściej wybierają materiał klasy B20 lub B25. Jest on niezwykle wytrzymały na uszkodzenia i dobrze radzi sobie ze znoszeniem dużego obciążenia – informuje producent piwnic grobowych Zbigniew Wrona.

Piwnice betonowe wykonuje się zazwyczaj na podstawie podanych przez klienta wymiarów, dlatego rzadko zdarzają się problemy podczas ich montażu w wyznaczonym miejscu.

Korzyści wynikające z wyboru piwnicy grobowej

Montaż betonowych piwnic grobowych to przede wszystkim oszczędne rozwiązanie. Materiał do ich wykonania nie jest bowiem drogi, a do konstrukcji katakumb wykorzystuje się głównie betonowe prefabrykaty. Dzięki temu koszty pochówku znacznie się zmniejszają.  Do głównych zalet piwnic można poza tym zaliczyć:

  • szybki i łatwy montaż,
  • możliwość wyboru kształtu katakumby,
  • różne wielkości konstrukcji,
  • wytrzymałość na duże obciążenia,
  • zapobieganie zapadaniu się gruntu i nagrobka

Producenci piwnic betonowych mają w swoich ofertach konstrukcje kilkupoziomowe, które pozwalają na pochówek wielu członków rodziny w jednym miejscu. Jest to niezwykle dogodne rozwiązanie, głównie ze względu na niższe koszty budowy i utrzymania takiego grobowca. Ponadto, katakumby tego rodzaju utrzymują nagrobek i trumny w jednym miejscu, nawet przy rozmokniętym i zapadającym się gruncie. Zapobiega powstawaniu pęknięć i zniszczeń, które generują dodatkowe koszty utrzymania grobowca. Piwnice betonowe można poza tym dostosować do własnych potrzeb i preferencji. Dzięki ogromnemu wyborowi kształtów i rozmiarów konstrukcji można ją zamontować praktycznie w każdym miejscu spoczynku.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas