Materiał Partnera Jakich usług można oczekiwać od zakładu pogrzebowego?

Jakich usług można oczekiwać od zakładu pogrzebowego?

Organizacja pogrzebu to sytuacja, w której trzeba załatwić bardzo wiele różnych spraw. Tymczasem rodzina, przytłoczona żałobą, nie zawsze ma do tego głowę – chociaż niemal każdy chce, by ostatnia droga jego bliskiego wyglądała zgodnie z oczekiwaniami. Na szczęście większość tych rzeczy można załatwić w zakładzie pogrzebowym. Czego można oczekiwać po „kompleksowej organizacji pogrzebu”, którą oferują przedsiębiorstwa pogrzebowe?

Kompleksowa organizacja pogrzebu

Zakład pogrzebowy to miejsce, w którym można załatwić wiele aspektów związanych z pochówkiem. Niektóre z nich świadczą usługi kompleksowej organizacji pogrzebu - biorą na siebie wszelkie aspekty związane z przygotowaniem ostatniej drogi zmarłego. Jak wyglądają poszczególne elementy działalności dobrego zakładu pogrzebowego, takiego jak Zakład pogrzebowy Elżbiety Banasiak z Kutna? Czego można oczekiwać od przedsiębiorstwa pogrzebowego po śmierci bliskiej osoby?

Transport i przechowywanie zwłok

Zakłady pogrzebowe często posiadają własne chłodnie, w których przechowywane są zwłoki. Po stwierdzeniu zgonu i identyfikacji zmarłego, instytucja zajmująca się pochówkiem może odebrać i przetransportować do swojego prosektorium ciało.

Klepsydra i nekrolog

Zakłady pogrzebowe zajmują się pisaniem, a następnie rozmieszczaniem w przeznaczonych do tego miejscach w przestrzeni publicznej czy w mediach klepsydr i nekrologów. Służą one do poinformowania potencjalnie zainteresowanych osób o śmierci zmarłego, a także dacie i miejscu pogrzebu.

Trumny, urny, relikwiarze

W zakładzie pogrzebowym można zakupić trumnę, urnę albo relikwiarz. Często posiadają bardzo duży wybór w różnych przedziałach cenowych.

Jeśli zmarły ma zostać skremowany, najlepsze przedsiębiorstwa pogrzebowe zajmują się wszystkimi formalnościami, a także ceremonią związaną ze spopieleniem zwłok.

Przygotowanie ciała

W zakres działań zakładu pogrzebowego wchodzi wszystko to, co związane jest z przygotowaniem ciała do ostatniej drogi. Jest to zarówno kosmetyka, jak i sprzedaż ubrania, w którym zmarły zostanie pochowany.

Formowanie mogiły

Do działań zakładu pogrzebowego można zaliczyć także wykopywanie i formowanie mogiły, po opłaceniu miejsca przez rodzinę. Grabarze zjawiają się na cmentarzu, by wykopać odpowiedniej głębokości dół i wzmocnić go do czasu pochówku.

Ostatnia droga

Zakłady pogrzebowe mają na swoim wyposażeniu karawany przystosowane do przewozu trumny lub urny. Dodatkowo jej pracownicy są odpowiedzialni za przeniesienie ich z miejsca na miejsce w czasie ceremonii.

Oprawa pogrzebu

Pogrzeb może być świecki lub uświęcony – forma zależy od rodziny. Najlepsze zakłady pogrzebowe oferują organizację ceremonii zarówno dla wierzących, jak i ateistów. Dbają także o wszystkie szczegóły, takie jak np. muzyka czy kwiaty.

Nagrobek

Zakłady pogrzebowe oferują także sprzedaż nagrobków, krzyży, napisów, obramowań, tablic napisowych. Mogą także wykonać rodzinne grobowce.

Opracowanie:

Elżbieta Banasiak FHU

Kutno , Cmentarna 5

Podziel się