Materiał Partnera Organizacja imprezy urodzinowej – samodzielnie czy przez specjalistów?

Organizacja imprezy urodzinowej – samodzielnie czy przez specjalistów?

Imprezy okolicznościowe takie jak urodziny to okazja do dobrej zabawy i świętowania w gronie znajomych. Istnieją różne sposoby na organizację przyjęcia w zależności od upodobań solenizanta. Niektórzy decydują się na imprezę w plenerze przy grillu, wyjazd rekreacyjny czy kameralne spotkanie w domu. Coraz więcej osób decyduje się jednak na pomoc specjalistów od organizacji imprez. Czy takie rozwiązanie jest korzystne?

Gdzie zorganizować imprezę urodzinową?

Wybór miejsca zależy od tego, w jakim stylu chcesz zorganizować imprezę. Jeżeli zależy Ci na kameralnym spotkaniu z najbliższymi znajomymi, możesz przygotować skromne przyjęcie w domu czy w restauracji. Problem zaczyna się wtedy, jeżeli marzy Ci się huczna impreza, a nie dysponujesz odpowiednią ilością miejsca w mieszkaniu, a zarezerwowanie stolika w knajpie jest niemożliwe z powodu zbyt dużej grupy gości. Rozwiązaniem może być skorzystanie z oferty sali bankietowej, w której można kompleksowo zorganizować urodziny. Na przykład w Łodzi działa Sala bankietowo-konferencyjna Fox, w której obsługa zajmie się przygotowaniem przyjęcia według Twojego pomysłu.

Sala na imprezę okolicznościową

Za powierzeniem organizacji przyjęcia specjalistom przemawia wiele korzyści. Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że całkowity koszt takiego przyjęcia może być porównywalny z tym, który musiałbyś pokryć organizując przyjęcie na własną rękę. Jest to też oszczędność czasu, gdyż nie musisz się martwić o kwestie techniczne i pozostała logistykę. Dodatkowo wynajmując salę na imprezę urodzinową otrzymujesz:

  • przygotowanie posiłków według ustalonego indywidualnie menu,
  • dekoracje adekwatne do motywu przewodniego przyjęcia,
  • bieżącą obsługę gości,
  • oprawę muzyczną,
  • ilość miejsca wystarczającą na swobodną zabawę całej grupy.

Organizatorzy imprez okolicznościowych elastycznie podchodzą do pomysłów swoich klientów, dlatego z ich pomocą możesz przygotować przyjęcie takie, jakie sobie wymarzyłeś.

Jak wybrać najlepszą firmę?

Jeżeli zdecydujesz się na organizowanie przyjęcia przez zewnętrzną firmę, ustal z nimi zakres usług. Niektóre firmy umożliwiają wynajęcie tylko sali z obsługą, a jedzenie, alkohol, dekoracje i dodatkowe rozrywki musisz zorganizować we własnym zakresie. Może to trochę obniżyć koszty, ale obarcza Cię dużym obowiązkiem przygotowania wszystkiego na własną rękę. Korzystniejszą opcją jest zlecenie kompleksowej organizacji imprezy przez firmę, ustalając tylko szczegółowe menu, dekoracje i ewentualne dodatkowe atrakcje dla gości. Pozwoli Ci to zaoszczędzić czas i stres, że nie zdążysz czegoś przygotować na czas.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas