Materiał Partnera Nowoczesne usługi asenizacyjne

Nowoczesne usługi asenizacyjne

Pozbywanie się nieczystości płynnych, czyli szamba, zwane jest asenizacją. W dzisiejszym budownictwie kanalizacyjnym, wielokrotnie tego typu odpady, są przekazywane specjalnymi rurociągami wprost do oczyszczalni. W przypadku dużych zakładów produkcyjnych, czy też domów jednorodzinnych, najczęściej jednak należy podpisać umowę o stały wywóz szamba, specjalnymi pojazdami. Poznaj zatem specyfikację nowoczesnych usług asenizacyjnych.

Usługi asenizacyjne – dla jakich podmiotów?

Wywóz szamba specjalistycznymi pojazdami, dedykowany jest przede wszystkim w przypadku szamb przydomowych, przydomowych oczyszczalni ścieków, w przypadku gospodarstw rolnych, a także zakładowych oczyszczalni ścieków. Usługi asenizacyjne najlepszych firm, dotyczą zatem zarówno nieczystości pochodzących ze zbiorników bezodpływowych, jak i odpływowych, a obsługa jest kierowana dla podmiotów publicznych, komercyjnych oraz indywidualnych.

Sprzęt do asenizacji

Podstawowym sprzętem do asenizacji, są samochody ciężarowe, ze specjalnymi zbiornikami. Zwie się je szambiarkami. Nie jest to jednak jedyna wykorzystywana technologia. Obecnie nowoczesne technologicznie firmy, posiadają takie zaplecze techniczne, które pozwala w szybki sposób odebrać płynne nieczystości nawet w dużych ilościach, minimalizując przy procesie asenizacyjnym uwalnianie toksyn do atmosfery, a także nieprzyjemnego zapachu. Ważne jest zatem to, aby dana firma posiadała specjalny, długi wąż opróżniający szambo nawet w trudno dostępnych miejscach, oraz aby zbiorniki były w pełni szczelne, o czym mówią restrykcyjne przepisy prawne. Warto przy tym podkreślić, że technologia asenizacyjna, jest także wykorzystywana do szeregu innych działań. Mowa o czyszczeniu sieci kanalizacji miejskich, o czyszczeniu kanalizacji deszczowej, czy o czyszczeniu przepustów drogowych.

Warto wiedzieć! Do celów pozbywania się szamba domów jednorodzinnych wystarczy zbiornik szambiarki o pojemności około 7 m3. W przypadku zakładowych oczyszczalni, firma asenizacyjna powinna posiadać pojazdy przystosowane do jednorazowego wywozu nawet 12 m3!

Przykład nowoczesnej firmy asenizacyjnej

Przykładem nowoczesnej firmy asenizacyjnej, jest przedsiębiorstwo DZIUN, które działa na terenie miejscowości: Bochnia, Biskupice, Niepołomice, Kłaj, Łapanów, Raciechowice, Dobrzyce, czy też Gdów (okolice Krakowa). Przedsiębiorstwo to wyróżnia się nie tylko wywozem szamba, ale także działaniami w ramach pogotowia kanalizacyjnego 24h! Firma oferuje między innymi przetykanie rur spiralą elektryczną, czyszczenie kanalizacji wewnątrz budynku, czy minimalizowanie zagrożeń „wybicia szamba”. 

Podziel się