Materiał Partnera Najważniejsze cechy idealnego bukietu panny młodej

Najważniejsze cechy idealnego bukietu panny młodej

Dobierając bukiet ślubny trzeba pamiętać, że powinien on uzupełniać stylizację panny młodej. Dlatego warto pamiętać, by podczas wyboru kompozycji kwiatowej wziąć pod uwagę zarówno krój sukni, jak i jej wzrost oraz budowę. Nie są to oczywiście jedyne i najważniejsze cechy. Warto również przemyśleć całą kompozycję pod kątem tego, jakie kwiaty będą oddawać charakter uroczystości i współgrać również z elementami wystroju.

Dopasowany do sukni oraz budowy panny młodej

Panny młode, które charakteryzują się drobną i filigranową budową, powinny postawić na bukiet biedermeier lub nosegay. Są to wiązanki charakteryzujące się okrągłą kompozycją, niewielkim rozmiarem oraz ścisłym ułożeniem kwiatów. Najlepiej sprawdzą się do sukien ślubnych, takich jak józefinki oraz suknie w kształcie litery A. Z kolei jeśli chodzi o panie o pełniejszych kształtach lub o drobnej, acz wysokiej budowie, powinny one wybierać bukiety bardziej kaskadowe i rozłożyste. Dobrze uzupełniają się one z sukniami typu beza, jak i krojami awangardowymi.


Zróżnicowana kolorystyka bukietu

Pomimo tego, że bukiet powinien być dobrany do sukni ślubnej, wcale nie przesądza to o tym, że do jego kompozycji mogą posłużyć jedynie białe kwiaty. Idealnie sprawdzają się także jasne kremowe odcienie czy pudrowy delikatny róż. Interesująco również wyglądają bukiety przełamane bardziej intensywnymi kolorami czerwieni czy fuksji, proponują pracownicy kwiaciarni Pasja. Warto zadbać także o zielone elementy, które nie tylko ożywiają kolorystykę bukietu ślubnego, ale także stanowią symbol naturalności, świeżości oraz młodości. Dlatego warto zadbać o to, aby w bukiecie nie zabrakło liści przypominających paprocie, zioła oraz trawy. Takie rozwiązania szczególnie sprawdzą się przy okazji stylizacji rustykalnych.

Lekki, nieutrudniający ruchu

W zależności od przeznaczenia bukietu ślubnego, może on mieć różne rozmiary. Jeżeli kompozycja kwiatowa ma być elementem pięknej sesji ślubnej, rozmiar bukietu może być większy niż zazwyczaj przyjmujemy. Jeżeli jednak panna młoda ma pozować do kilku zdjęć z rodziną i wykonać spektakularny rzut bukietem podczas wesela, nie powinien on być kaskadowy, rozłożysty i zbyt ciężki, aby nie krępować szampańskiej zabawy. Tym, co także decyduje o ostatecznym efekcie wizualnym, jest oryginalność bukietu, dlatego każda panna młoda powinna zastanowić się, jakie kwiaty najlepiej oddają jej osobowość.

Opracowanie:

Podziel się