Materiał Partnera Ślubne wiązanki i dekoracje.

Ślubne wiązanki i dekoracje.

Ślub jest jedyną i niepowtarzalną chwilą dla Pary Młodej i jej rodziców. Ceremonia w Kościele jest najważniejsza, ponieważ narzeczeni składają przysięgę małżeńską. Ten podniosły moment, przeżywają także rodzice i dziadkowie. Po zawarciu związku małżeńskiego jest czas na wesele. Młoda Para wchodzi na salę, za nią goście weselni, szampan się leje, wznoszone są toasty i gra muzyka. Następnie jest obiad i tańce. Radosny czas trwa.

 Piękna chwilo trwaj!

Ślub jest piękną i niezapomnianą chwilą, która mogłaby trwać wiecznie. Takiej możliwości oczywiście nie ma, ale pozostaje wspomnienie na fotografiach i video. Po latach chętnie powraca się do tego momentu, szczególnie wtedy, gdy było naprawdę pięknie. W kąciku niekiedy stoi ususzony stroik Panny Młodej, a w szufladzie przechowujemy przepiękne życzenia. Ach co to był za ślub! Te słowa towarzyszą wszystkim, którzy byli świadkami zaślubin i bawili się na weselu. Całej oprawy uroczystości dodały oczywiście kwiaty. Bukiet Panny Młodej, wiązanki ślubne, dekoracja samochodu, Kościoła i sali weselnej, to wszystko zawdzięczamy właśnie żywym kwiatom. Szczególnie ważny, jak nie najważniejszy jest stroik Panny Młodej, który musi być delikatny i symbolizujący niewinność, czyli biały. Kwiaty, szczególnie w tym dniu są bardzo ważne, bo wprowadzają odpowiedni klimat. Wybór zostawmy florystyce Wiolecie Michałek z kwiaciarni Flor.Wielowiekowa tradycja.

Kwiaty od wieków odgrywają bardzo ważną rolę, w miejscach, w których odbywa się ślub i wesele. Tak było od wieków, bo przecież kwiaty symbolizują miłość i życie. Tworzą też niesamowity nastrój i przede wszystkim dodają piękna. Biel i czerwień są podstawowymi kolorami, ale przeplatanymi różem, lila, kremem itp. Dziś mamy wiele nowych, przepięknych  odmian roślin, a dekoracje z roku na rok, są coraz ciekawsze. Dzięki temu dekoracja samochodu wiozącego Parę Młodą do ślubu i ozdobiony Kościół kwiatami oraz kompozycje kwiatowe na sali weselnej, a także dekoracje stołów, robią niesamowite wrażenie. Kwiaty są zawsze uwidocznione na zdjęciach. Z resztą, nie ma sesji fotograficznej bez kwiatów. To nie jest jedynie wielowiekowa tradycja, jakiś symbol, czy zwyczaj. Żywe kwiaty są przepiękne, trudno sobie wyobrazić bez nich ślub, nie wspominając już o weselu. 

Trendy florystyczne w 2021 roku.

Trendy florystyczne zmieniają się i warto je znać, żeby uroczystość miała wyjątkową oprawę.  W tym roku stawia się na neutralne kolory i delikatne dekoracje.  Biel jest łączona z beżem i odcieniami zieleni, z dodatkiem brązu, szarości i ciepłego karmelu. Stół Pary Młodej będzie zdecydowanie różnił się od stołów gości weselnych, kompozycją kwiatową. W tym roku będą modne style jak: glam, boho, vintage, modern,  rustic  itp. Bardzo ważne jest również wejście na salę weselną, jeśli zostanie odpowiednio oświetlone, stworzy odpowiedni klimat. Dekoracje mają być widoczne od wejścia na salę, ale wykonane z klasą, bez nadmiernej przesady. Kompozycje powinny być umieszczone na linii wzroku, żeby tworzyły harmonię i zapełniały całą przestrzeń. Warto jednak zostawić wolną rękę doświadczonym florystom z kwiaciarni Flor, zdać się na ich kunszt. Należy zawsze określić budżet przeznaczony na ten cel, pamiętając, żeby nie przesadzić.  

Opracowanie:

Podziel się