Materiał Partnera Najlepsze pomysły na sesję ślubną plenerową

Najlepsze pomysły na sesję ślubną plenerową

Ślub to jedna z wyjątkowych chwil w życiu. Dlatego warto upamiętnić ją w wyjątkowy sposób. Takim sposobem może być sesja ślubna plenerowa w wyjątkowym miejscu. Oto kilka pomysłów.

Jak wybrać miejsce na sesję ślubną?

Istnieje wiele miejsc, gdzie sesja ślubna wypadnie idealnie. Ale jak je wybrać? Można je dopasować do:

  • miejsca zamieszkania i okolic
  • miejsca ślubu lub podróży poślubnej
  • wspólnych zainteresowań
  • wspólnych wspomnień
  • osobowości pary młodej — w szczególności poczucia humoru

Zanim wybierzemy miejsce, warto skonsultować to z fotografem. Podpowie nam, czy takie miejsce będzie dobrze wyglądać na zdjęciach. Jeżeli brak nam pomysłu, może też nam wskazać własne wyjątkowe lokalizacje.

Dzika natura

Miłośnikom natury, na pewno spodoba wam się pomysł zdjęć w dzikim lesie lub nawet puszczy — jeżeli takie miejsce znajduje się niedaleko. W ten sposób uzyskacie nietypowe zdjęcia, ale za to wyjątkowo piękne. Taka sceneria sprawdzi się zwłaszcza w sytuacji, w której planujemy kameralny ślub.

Jako plener sprawdzi się także łąka, zwłaszcza taka, która kwitnie. Kolorowe kwiaty będą idealnie podkreślać wasze jednokolorowe stroje — biała suknie i czarny garnitur.

Krajobraz

Piękno tego wyjątkowego dnia podkreślać mogą piękne widoki. W szczególności te naturalne. Wybierać swoje ulubione miejsce na urlop — góry lub morze.

Możemy sami wybrać dokładniej, jakie okoliczności będą nam towarzyszyć. Zdjęcia wyjątkowo pięknie wyglądają np. o zachodzie słońca. Możemy też zdecydować się na mniej oczywiste warunki. Nad morze możecie zrobić napis na piasku a w górach w strumieniu.

Zabytek w tle

W Polsce cieszyć się możemy wieloma zabytkami. Takie na pewno znajdują się w waszej okolicy. Najczęściej jest to urokliwy zamek lub dworek. Wówczas uzyskamy bardzo eleganckie i nastrojowe zdjęcia.

Możemy też zdecydować się na mniej oczywiste zabytki. Może to być kamienica, stary most, a nawet fabryka.

Magia świateł

To pomysł na szczególną sesję. Żeby jednak wyszła spektakularnie, konieczny jest wieczór, a nawet zmrok. Jako oświetlenie posłużyć mogą:

  • zimne ognie
  • sznur lampek
  • lampiony
  • kolorowe race

Świetlne ozdoby mogą być trzymane przez gości, czy przyjaciół, ale możliwości aranżacji jest znacznie więcej. My możecie trzymać np. sztuczne ognie. Coraz popularniejsze są też ramy lub ozdobne bramy, na których mogą być umieszczone światełka. Jak mówi nam fotograf Marta Stefanowska, właścicielka MyPhotoArt, w fotografii liczy się pomysł, magia, emocje, światło oraz kolor i to wszystko znajdziecie w jednym kadrze.

Wiejskie klimaty

Co w przypadku, gdy lubimy rustykalne klimaty lub jesteśmy tradycjonalistami? Tu dobrym pomysłem jest wieś Tłem do waszych zdjęć mogą być stare i piękne budynki jak domy z pochyłymi dachami, stajnie czy stodoły. Idealnym miejscem może stać się gospodarstwo agroturystyczne.

Jeżeli lubimy zwierzęta, to możecie także zdecydować się na zdjęcia z końmi lub na koniach. Ale w tej roli dobrze sprawdzą się też psy, poczciwe krowy, a nawet… alpaki.

W miejscu pierwszej randki

Czy pamiętamy, gdzie się spotkaliście po raz pierwszy? Na pewno! Niezależnie od tego, gdzie była wasza pierwsza randka, to bardzo romantyczne miejsce. W dodatku wiąże się z jednym z waszych najważniejszych wspomnień. Dzięki temu nasze zdjęcia ślubne staną się jeszcze ciekawsze i piękniejsze.

Na wesoło

Kto powiedział, że ślubne zdjęcia muszą być poważne? To nasz dzień i to my decydujemy o tym, jak zdjęcia będą wyglądać. Możecie robić zabawne miny, stać w nietypowych pozach lub wygłupiać się w inny sposób. Najważniejsze jest to, aby na zdjęciu było widać wasze poczucie humoru i dobrą energię.

Inne pomysły? Zaangażujmy bliskich. Nasi znajomi mogą udawać, że podglądają wasz pocałunek zza rogu lub wręcz przeciwnie — niech udają, że są zszokowani.

Jak możemy zauważyć, pomysłów na sesję ślubną może być wiele. Wymóg, jaki możemy stawiać, jest jeden. Zdjęcia powinny ukazywać, jak ślub jest ważną i wyjątkową chwilą. Fotograf ślubny pomoże nam dobrać odpowiedni plener

Podziel się