Materiał Partnera Jak znaleźć dobrego fotografa na ślubny plener?

Jak znaleźć dobrego fotografa na ślubny plener?

Plenerowa sesja ślubna to jedna z najpiękniejszych i najcenniejszych pamiątek. Zwykle przebiega według określonych scenariuszy, a fotograf dokłada wszelkich starań, aby młoda para wyszła jak najkorzystniej. Potrzebna jest nie tylko wiedza i umiejętności, ale także kreatywność. Jak znaleźć profesjonalistę, z którego pracy będziecie w pełni zadowoleni?

Kto pyta – nie błądzi!

Najlepszym sposobem na znalezienie dobrego fotografa ślubnego jest popytanie wśród znajomych, którzy niedawno mieli ślub. W ten sposób możesz nie tylko zasięgnąć opinii z pierwszej ręki, ale też obejrzeć albumy na własne oczy. Niektóre studia fotograficzne, takie jak JMI Fotografia udostępniają do wglądu swoje portfolio, do którego internetowy dostęp ma każda zainteresowana osoba. Zwykle na sesję plenerową wybiera się to samo studio, które przygotowywało relację z ceremonii ślubnej i wesela, gdyż jest ona wliczona w cenę podstawowej usługi. Warto jeszcze przed podpisaniem umowy spytać o kreatywne scenariusze na sesje plenerowe, aby mieć czas na wspólne wymyślenie takiego, który trafi w wasz gust.

Kiedy wybrać się na sesję plenerową?

Niektórzy fotografowie proponują udać się na plener w dniu ślubu. Oznacza to jednak, że młoda para będzie musiała zniknąć na jakiś czas z przyjęcia weselnego, dlatego mało kto decyduje się na taki krok. Do plusów możemy zaliczyć olśniewający wygląd oraz kreacje w nienaruszonym stanie. Czas jednak będzie działał na niekorzyść i sesje w dniu ślubu ograniczają się zwykle do szybkiego spaceru i mało kreatywnych fotografii. O wiele lepszym wyjściem jest zorganizowanie zdjęć plenerowych kilka dni później. Panna młoda będzie miała okazję na odświeżenie sukni i ponowne wybranie się do fryzjera oraz kosmetyczki.

Scenariusze i dodatkowe atrakcje

Sesja plenerowa nie musi oznaczać poważnych portretów. Coraz więcej osób wybiera zwariowane tematyczne scenariusze. Do ich realizacji mogą być również wykorzystane rekwizyty takie jak instrumenty muzyczne, bańki mydlane, balony i inne tego typu dodatki. Jedynym ograniczeniem jest tak naprawdę budżet, jakim dysponujemy.

Najlepsze scenerie na plenerowe sesje ślubne to:

  • Miasta – szczególnie popularne w mieście są sesje nocne. Fotografowanie w nocy jest trudniejsze niż w dzień, aby zyskać naturalny efekt, dlatego nie każdy fotograf się tego podejmie.
  • Plaże – dotyczy to zwłaszcza ślubów organizowanych w pobliżu morza.
  • Parki i ogrody – w szczególności, które znajdują się niedaleko pałaców i zamków. Niektóre tego typu budynki są udostępniane dla odwiedzających i można zaaranżować ekskluzywne zdjęcia.

 

Podziel się