Materiał Partnera Na czym polegają profesjonalne usługi poligraficzne?

Na czym polegają profesjonalne usługi poligraficzne?

Poligrafia to dziedzina, która zajmuje się procesami wytwarzania druku. Jej początki sięgają czasów, gdy narodziło się słowo pisane. Od tego czasu przeszła wiele zmian, lecz jej istota - powielanie słowa pisanego, pozostała niezmienna. Współczesne usługi poligraficzne obejmują usługi zarówno dla klientów indywidualnych (drukowanie i oprawa prac dyplomowych, ksero), jak i usługi dla firm (produkcja pieczątek, druk wizytówek).

Krótka historia poligrafii

Początki poligrafii sięgają czasów starożytnych, chociaż wtedy nikt nie używał tego określenia. W dawnych epokach poligrafia polegała na przepisywaniu tekstów. Wraz z pojawieniem się papieru, narodził się druk. Około IX wieku powstały w Chinach pierwsze książki drukowane w całości, natomiast w XIII wieku cały świat poznał rewolucyjny, jak na tamte czasy, wynalazek - drewniane czcionki drukarskie. Słynny Jan Gutenberg przyczynił się do rozwoju przemysłowej metody druku. Intensywny rozwój poligrafii nastąpił w XX wieku.

Usługi poligraficzne dla firm

Z poligrafii korzystają zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorstwa. Jak poligrafia może ułatwić życie firmom? Przede wszystkim drukując najróżniejsze materiały - ulotki, broszury, wizytówki. Niektóre przedsiębiorstwa potrzebują również drukowania dokumentów firmowych, czy też wykonania nadruków na arykułach reklamowych - takie rzeczy też należą do usług poligraficznych firmy Grafkom Bis Cezary Michańków.

Niezbędnym elementem w każdej firmie są pieczątki. Ich produkcją również zajmują się firmy poligraficzne. Dostępne technologie pozwalają na stworzenie trwałych i odpornych na uszkodzenia pieczątek, które przetrwają wiele lat.

Profesjonalne usługi poligraficzne

Firmy poligraficzne, takie jak Grafkom Bis Cezary Michańków, realizują najróżniejsze usługi, np.:

  • Usługi ksero oraz drukowanie, a wśród nich drukowanie oraz oprawa prac dyplomowych (bindowanie, laminowanie, zszywanie), wysokiej jakości skany dokumentów, czy też druk wizytówek.
  • Grawerowanie laserowe w najróżniejszych materiałach. Jeśli szukasz pomysłu na ciekawy, nietuzinkowy prezent, pomyśl o właśnie o tym. Dzięki niemu najzwyklejsze przedmioty nabierają dodatkowego uroku, a spersonalizowany tekst sprawi, że upominek zmieni się w prezent od serca.
  • Produkcja pieczątek - mały, lecz niezbędny element w każdej firmie. Pieczątki mogą być wykonane metodą laserową. Finalne produkty charakteryzują się odpornością na uszkodzenia i dużą precyzją wykonania.

Wspomniana wcześniej firma każde zlecenie realizuje z najwyższą starannością, a atrakcyjne ceny są dodatkowym atutem mile widzianym przez każdego klienta.

Podziel się