Materiał Partnera Na czym polega praca zakładu pogrzebowego?

Na czym polega praca zakładu pogrzebowego?

Wiele osób kojarzy zakład pogrzebowy tylko i wyłącznie z transportem zwłok oraz zakupem trumny. Jednak nie są to jedyne usługi, jakie świadczy ta firma. Wśród oferty firmy pogrzebowej znajdziesz wiele innych usług. W tym artykule dowiesz się na czym polega praca profesjonalnego zakładu pogrzebowego oraz w czym pomoże Ci skorzystanie z usług tego rodzaju firmy.

Niektórzy decydują się, aby samemu załatwić niezbędne formalności związane z pochówkiem zmarłego. Jednak nie zdają sobie sprawy ile czasu to wymaga. Często w tym ciężkim okresie można zapomnieć o ważnych sprawach, czy też popełnić błędy, a później ponosić ich konsekwencje. Dlatego też dużo lepszym wyborem jest zatrudnienie fachowców.

W czym może pomóc Ci zakład pogrzebowy?

  • załatwienie niezbędnych formalności- w przypadku śmierci konieczne jest spisanie aktu zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego, zdecydowanie odnośnie kremacji, miejscu pochówku zwłok, przewiezieniu ciała do Kaplicy, złożeniu wniosku o zasiłek, a w przypadku śmierci bliskiej osoby za granicami Polski konieczny jest transport do kraju. Po nadejściu informacji o śmierci każdy przeżywa ciężkie chwile. Nie jest to najlepszy czas na podejmowanie decyzji oraz załatwianie formalności, dlatego też pomoc zakładu pogrzebowego jest w tym przypadku nieoceniona
  • pomoc w organizacji pogrzebu- w czasie żałoby wiele osób nie jest w stanie podejmować racjonalnych decyzji. Zatem zatrudnienie odpowiedniej osoby, która zajmie się organizacją pogrzebu, pomoże w wyborze trumny, ubraniu zmarłego, czy też w wyborze zdjęcia, które ma zostać umieszczone na nagrobku jest bardzo pomocne
  • wybór odpowiedniego wieńca- wiele zakładów pogrzebowych w swojej ofercie posiada możliwość zakupu wieńca
  • zapewnienie muzycznej oprawy ceremonii pogrzebowej
  • wykonanie nekrologów w gazecie
  • możliwość udzielenia kredytu, kiedy nie posiadasz środków, aby pokryć wszystkie koszty związane z pochówkiem
  • możliwość wypożyczenia odzieży żałobnej
  • możliwość wypożyczenia namiotu, kiedy pogoda zawiedzie i będzie padał deszcz
  • przeprowadzenie ekshumacji zwłok
  • zapewnienie wszelkiej niezbędnej pomocy

W czasie żałoby nie ma miejsca na błędy oraz nieodpowiedzialne zachowanie ze strony pracowników zakładu pogrzebowego. Dlatego niezmiernie ważne jest zatrudnienie profesjonalnej firmy pogrzebowej, która  posiada doświadczenie w swojej pracy. Warto zwrócić uwagę na rekomendacje poprzednich klientów. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych kłopotów. W tym okresie bliskim należy się szacunek oraz wsparcie techniczne, jak i merytoryczne. To wszystko zapewni Ci wybór odpowiedniego Zakładu Pogrzebowego.

Opracowanie:

Podziel się