Materiał Partnera Na czym polega obsługa prawna firm?

Na czym polega obsługa prawna firm?

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością podejmowania trudnych decyzji biznesowych. To z kolei wymaga od przedsiębiorcy dobrej znajomości przepisów prawa. Trudno jednak oczekiwać od właściciela firmy, by ten poświęcał swój „wolny czas” na czytanie kodeksów. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest nawiązanie współpracy z dobrą kancelarią adwokacką. Jakie korzyści się z tym wiążą?

Czym jest obsługa prawna firm?

Obsługa prawna firm to rozbudowany pakiet usług prawniczych świadczonych na rzecz przedsiębiorcy. Po zawarciu umowy z wybraną kancelarią właściciel firmy może bez ograniczeń korzystać z wiedzy i umiejętności prawników specjalizujących się w prawie gospodarczym, handlowym, budowlanym, administracyjnym czy prawie pracy. Wykwalifikowani eksperci zajmą się:

  • czytaniem, opiniowaniem, przygotowywaniem umów,
  • sporządzaniem regulaminów, statutów, procedur
  • informowaniem klienta o dotyczących go zmianach w przepisach,
  • reprezentowaniem klienta przed sądem, organami administracji, w kontaktach z dłużnikami,
  • szeroko pojętym doradztwem prawnym,
  • przekształcaniem/likwidacją spółki,
  • rejestrowaniem zmian w KRS,
  • rozwiązywaniem konfliktów na linii pracodawca-pracownik.

Dlaczego warto zdecydować się na outsourcing prawny?

Stworzenie wewnętrznego działu prawnego w firmie to kosztowna inwestycja. Na utrzymanie dodatkowych etatów stać tylko największe korporacje i zakłady pracy z dużym kapitałem. Właściciele małych i średnich firm często nie mają środków, by zatrudnić prawnika. Dzięki outsourcingowi usług prawniczych nie muszą tego robić. Jak tłumaczy mecenas z Kancelarii Adwokackiej  Flatow Kamil:

„Przedsiębiorcy mogą korzystać z pomocy wykwalifikowanych ekspertów w ramach abonamentu. Co więcej, rodzaj usług jest ściśle dopasowany do ich potrzeb. Właściciele firm mogą więc w pełni poświęcić się realizacji celów biznesowych, gdyż mają świadomość, że nad bezpieczeństwem przedsiębiorstwa czuwają prawnicy”.

Outsourcing usług prawniczych z roku na rok staje się coraz bardziej popularny w Polsce. Przedsiębiorcy widzą, że mogą dzięki niemu ograniczyć koszty prowadzenia działalności gospodarczej i uchronić się przed nieuczciwymi kontrahentami czy konkurencją. Ponadto pomoc prawników realizowana jest bezzwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia. Mając prawnika zatrudnionego na etacie, przedsiębiorca musi respektować czas jego pracy. Rodzi to pewne ograniczenia, które mogą negatywnie wpłynąć na funkcjonowanie firmy. Warto podkreślić, że na obsługę prawną firm składa się nie tylko kontakt osobisty, ale też telefoniczny czy mailowy. W efekcie z usług dobrej kancelarii zlokalizowanej w Warszawie może skorzystać np. przedsiębiorca z Kalisza.  

Opracowanie:

Adwokacka Kancelaria Adwokat Flatow Kamil

Płock , Piasta Kołodzieja 1 lok. 5

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas