Materiał Partnera Na co zwrócić uwagę podczas organizacji pogrzebu?

Na co zwrócić uwagę podczas organizacji pogrzebu?

Śmierć bliskiej osoby zawsze nas zaskakuje. To sytuacja, na którą nigdy nie jesteśmy gotowi. Mimo wszystko organizacja pogrzebu jest nieunikniona. Aby przebiegł w spokojnej atmosferze, pełnej zadumy i zrozumienia warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego zakładu pogrzebowego. Kluczowe jest także dopełnienie wszelkich formalności, które nie będą jeszcze bardziej utrudniać sytuacji. Na co zwrócić uwagę organizując pogrzeb?

Dokumenty i formalności związane z pochówkiem

Najważniejszym dokumentem, bez którego nie mogłaby rozpocząć się organizacja pogrzebu, jest karta zgonu. Wystawia ją lekarza, zaraz po stwierdzeniu śmierci pacjenta. W przypadku, gdy przyczyna zgonu danej osoby nie jest znana, proces wydania dokumentu zostaje wydłużony. W takim przypadku to lekarz medycyny sądowej wystawia kartę zgonu. Kolejny istotny dokument, który potrzebny jest do organizacji pogrzebu, a także by otrzymać spadek lub zasiłek pogrzebowy to akt zgonu. Wydawany jest na wniosek bliskiej osoby zmarłego przez urząd stanu cywilnego. Następne formalności, które należy załatwić przed pogrzebem to opłaty kościelne i cmentarne oraz wniosek o zasiłek z ZUS. Z księdzem należy ustalić dokładne miejsce oraz termin ceremonii natomiast z administracją cmentarza powinno się skontaktować, w celu wykupienia kwatery. Jeżeli chodzi o wniosek o zasiłek z ZUS, to przysługuje on każdej ubezpieczonej osobie.

Wybór zakładu pogrzebowego

Wybór zakładu pogrzebowego nie powinien być przypadkowy. Profesjonalne usługi pogrzebowe, które są dodatkowo rozszerzone to gwarancja dobrego wyboru. Warto zatem postawić na kompleksową organizację pogrzebu. Jednym z miejsc oferujących rozszerzone usługi pogrzebowe jest zakład funeralny Hades. Okazanie empatii i zrozumienia jest niezwykle istotne, zwłaszcza podczas organizacji pogrzebu bliskiej osoby, dlatego pracownicy tego domu pogrzebowego dokonują wszelkiej staranności, by zachować szacunek i współczucie każdej organizującej pogrzeb osobie.

Elementy dodatkowe

Elementami, które w znacznym stopniu mają wpływ na oprawę uroczystości pogrzebowej, są kwiaty, oprawa muzyczna, a także wybór trumny. Warto zwrócić na te aspekty szczególną uwagę. Dobrze jest, gdy każdy dodatkowy element oprawy jest ze sobą związany. Pamiętaj przy tym, by wybierać tylko prawdziwe kwiaty, a zamiast zespołu muzycznego lepiej jest zdecydować się na melancholijnego solistę.

Opracowanie:

Hades Zakład Pogrzebowy Strzelce

Strzelce Krajeńskie , Wodociągowa 2

Podziel się