Materiał Partnera Jak zadbać o odpowiednią oprawę uroczystości pogrzebowych?

Jak zadbać o odpowiednią oprawę uroczystości pogrzebowych?

Każdemu zależy na tym, aby ostatnie pożegnanie ukochanej osoby odbyło się tak godnie, jak to tylko możliwe. Aby tak się stało, zadbać trzeba przede wszystkim o oprawę uroczystości pogrzebowych. Jak jednak zrobić to, kiedy znajdujemy się w tak przykrym okresie naszego życia? W tej kwestii warto zaufać doświadczonym pracownikom domów pogrzebowych. W jakim zakresie są nam w stanie pomóc?

Oprawa muzyczna i przemówienia pogrzebowe


Bardzo ciekawym pomysłem na to, aby pogrzeb odbył się w absolutnie wyjątkowej atmosferze, jest zorganizowanie oprawy muzycznej. To przede wszystkim dzięki brzmieniu klasycznych utworów granych m.in. na trąbce, skrzypcach czy organach, uroczystości nie będzie towarzyszyła rozdzierająca serce cisza. Właściwie dobrana muzyka z pewnością pomoże przetrwać najtrudniejszy czas i sprawi, iż wydarzenie zyska na podniosłego oraz niezwykle szlachetnego wymiaru. Aby zaznaczyć to, jak wyjątkową osobą był dla nas zmarły, warto wziąć również pod uwagę możliwość wygłoszenia mowy pogrzebowej.

Jednakże, czy trzeba podejmować się tego trudnego zadania samodzielnie? Okazuje się, że nie. Doskonale poradzi sobie z nim  pracownik domu pogrzebowego, który zadba o to, żeby każde słowo wybrzmiało dokładnie tak, jak powinno. Osoba organizująca pogrzeb musi jedynie podać informacje, które mają zostać przekazane uczestnikom. Przed wygłoszeniem treść mowy zostaje oczywiście przekazana do wstępnej weryfikacji. W jaki jeszcze sposób może pomóc dom pogrzebowy?

Kwiaty i zabezpieczenie miejsca pochówku


Powierzenie spraw organizacyjnych zakładowi pogrzebowemu niesie ze sobą wiele korzyści. Rzetelne usługi funeralne wymagają zadbania o każdy detal na wielu płaszczyznach. W zależności od indywidualnych ustaleń pracownicy zakładu mogą zająć się m.in. przygotowaniem oprawy kwiatowej. Chodzi tutaj oczywiście nie tylko o szeroko rozumianą estetykę. Kwiaty od zawsze uważane były jako jeden z najlepszych sposobów na wyrażenie zarówno miłości, jak i przyjaźni oraz szacunku. Rodzina zmarłego nie musi się także obawiać o to, że uroczystość pogrzebowa zostanie zakłócona przez niesprzyjające warunki atmosferyczne. Miejsce pochówku zostaje osłonięte specjalistycznie zaprojektowanym namiotem, który chroni przed opadami i silnym wiatrem.

Jak zatem wyraźnie widać spraw, o które trzeba zadbać, jest bardzo dużo. Aby mieć pewność, że wszystko zostanie zaplanowane z troską o najmniejszy nawet detal, organizację powierzyć trzeba w ręce doświadczonych specjalistów z Zakładu Pogrzebowego Malinowscy. Właściwe zadbanie o wszystkie aspekty jest niezmiernie istotne. Szansą na właściwe, godne i uroczyste zmarłego bliskiego, ma się tylko jedną.

Opracowanie:

Pphu Malinowscy sp. z o.o.

Sierpc , Mickiewicza 19A

Podziel się