Materiał Partnera Na co zwracać uwagę zamawiając wydruk plakatów

Na co zwracać uwagę zamawiając wydruk plakatów

Plakaty są najlepszym sposobem na zareklamowanie swojej firmy lub organizowanego przez was wydarzenia. Nie da się ukryć, że jest to także jedna z najtańszych form reklamy. Z pomocą plakatu można w ciekawy i czytelny sposób pokazać ewentualnym klientom jakie oferujecie produkty lub usługi. Jednak, aby ta reklama była skuteczna, plakat musi być dobrze wykonany. Radzimy, na co zwracać uwagę przy zamawianiu wydruków plakatów.

Jak przygotować plakat?

By wasz plakat mógł stać się skuteczną formą reklamy, musi zostać wystarczająco dobrze przygotowany jeszcze przed wydrukowaniem. Przede wszystkim, musi by on czytelny, dlatego nie należy pokrywać całej jego powierzchni tekstem. Wręcz przeciwnie – na plakacie znaleźć powinny się wyselekcjonowane i najważniejsze treści. Tylko w ten sposób plakat może mieć bowiem jasny przekaz, a tym samym zachęcać do skorzystania z waszych usług zarówno dotychczasowych, jak i potencjalnych przyszłych klientów.

Podczas projektowania plakatu trzeba przywiązać szczególną wagę do koloru i czcionki tekstu. Najważniejsze, aby były czytelne z dużej odległości, bo dzięki temu skupia on na sobie uwagę odbiorców – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący Drukarnię Udruk.

Jeśli samodzielnie wykonujecie projekt plakatu, musicie wybrać odpowiedni program do jego przygotowania. Najlepiej postawić na taki, który jest prosty w obsłudze i ma niezbędne funkcje.

O czym pamiętać przy zamawianiu wydruków plakatów?

Nieważne jak dobry będzie projekt plakatu – o wiele ważniejsze jest jego wykonanie. Dokonanie złych wyborów może was wiele kosztować i sprawić, że gotowy plakat będzie daleki od tego, jak miał w rzeczywistości wyglądać. Aby uniknąć rozczarowania, konieczne jest zadbanie o kilka istotnych szczegółów.

Przede wszystkim, zadbać trzeba o papier, na którym drukowane mają być plakaty. Wybierać możecie między papierem matowym lub błyszczącym. Ponadto, ważny jest odpowiedni poziom nasycenia barw. Dobry plakat powinien być kolorowy, a jego barwy muszą być głębokie i nasycone.

Kolejnym ważnym szczegółem jest rozmiar plakatów. W tym przypadku także macie do wyboru kilka wielkości, dlatego warto dobrać ją odpowiednio względem informacji jakie chcecie przekazać przy pomocy swoich plakatów oraz miejsc, w których chcecie je rozwieszać. Najmniejsze świetnie sprawdzą się na wszelakich tablicach ogłoszeń. Z kolei te o większym formacie będą idealne do wieszania w przestrzeni miejskiej, np. na słupach ogłoszeniowych.

Jeśli chcecie, aby wasze plakaty były dobrze wykonane, koniecznie zgłoście się do dobrej drukarni. Pracujący tam specjaliści na pewno wam pomogą i udzielą porad, dzięki którym ostateczny efekt będzie jeszcze lepszy od przewidywanego.

Podziel się