Materiał Partnera Możliwości pochówku proponowane przez zakład pogrzebowy

Możliwości pochówku proponowane przez zakład pogrzebowy

Zorganizowanie pogrzebu jest niełatwe ze względu na silne emocje, które towarzyszą bliskim osoby zmarłej w tym traumatycznym okresie. Niezwykle istotny jest jednak wybór formy pochówku – może się on odbyć w sposób tradycyjny, ale również jako kremacja. Jakie dokładnie możliwości proponują renomowane zakłady pogrzebowe w tym zakresie?

Klasyczny pochówek

Większość Polaków przyzwyczajona jest do obchodzenia ostatniej drogi w sposób tradycyjny, czyli poprzez złożenie ciała zmarłej osoby w trumnie do ziemi. Takie rozwiązanie stosowane jest na cmentarzach komunalnych, gdzie jednak coraz częściej brakuje miejsca ze względu na rosnącą ilość zgonów. Przy wyborze tradycyjnej formy pochówku warto skorzystać z kompleksowej obsługi pogrzebowej specjalistycznego zakładu. Będzie on w stanie m.in. przygotować ciało osoby zmarłej do pogrzebu.

Nierzadko bowiem rodzina decyduje się na pozostawienie otwartej trumny, aby po raz ostatni pożegnać się z bliską osobą. Wymaga to odpowiednich działań w zakresie kosmetyki pośmiertnej i przygotowania ciała, czym zajmie się firma pogrzebowa Litwinowicz. Jest ona w stanie zapewnić także spory wybór trumien i ich dopasowanie do ostatniej woli zmarłego bądź preferencji bliskich. Możliwe jest też wykonanie trumny na specjalne zamówienie. Coraz częściej wybieraną formą pochówku staje się jednak kremacja – czym się charakteryzuje?

Kremacja zwłok

Kremację zmarłych przeprowadza się w specjalistycznym krematorium. Z tego względu konieczny jest wybór zakładu pogrzebowego, który nim dysponuje. Wiele domów pogrzebowych daje możliwość obserwowania rodzinie wprowadzenia osoby zmarłej do pieca kremacyjnego. Pochówek kremacyjny wymaga umieszczenia prochów w specjalnie przygotowanej do tego celu urnie pogrzebowej. Spory ich asortyment znajduje się w renomowanych zakładach pogrzebowych, które są w stanie zapewnić kompleksowe wsparcie zarówno przy tradycyjnym pochówku, jak i kremacji.

Należy jednak pamiętać, że przeprowadzenie kremacji niesie za sobą szereg wymogów. Przede wszystkim ciało musi być pozbawione wszelkiego rodzaju elementów mogących zakłócić przebieg kremacji. Dotyczy to m.in. telefonów komórkowych czy wielu rzeczy osobistych. W przypadku, gdy osoba zmarła miała wszczepiony rozrusznik serca, jest on przez pracowników zakładu pogrzebowego usuwany. Po umieszczeniu prochów w urnie pogrzebowej można złożyć ją – podobnie jak trumnę – w ziemi. W ten sposób miejsce pochówku może być przez bliskich odwiedzane i pielęgnowane.

Opracowanie:

Podziel się