Artykuł sponsorowany Kiedy zgłosić się do Biura Ekspertyz Motoryzacyjnych Testcar w celu dokonania wyceny szkody samochodowej?

Kiedy zgłosić się do Biura Ekspertyz Motoryzacyjnych Testcar w celu dokonania wyceny szkody samochodowej?

Szkoda komunikacyjna może przytrafić się każdemu. Podlega ona likwidacji z OC lub AC. Posiadanie ubezpieczeń jest więc obowiązkowe. Aby odszkodowanie mogło zostać wypłacone, konieczne jest wykonanie wyceny szkody samochodu. W takim przypadku, gdy ubezpieczyciel chce wypłacić mniej pieniędzy, warto odwołać się do decyzji i powierzyć sprawę rzeczoznawcy samochodowemu z firmy Testcar.

Jakie można wyróżnić sposoby likwidacji szkody z OC sprawcy?

Do form likwidacji szkód z ubezpieczenia komunikacyjnego można zaliczyć metodę: kosztorysową, warsztatową i ASO. Na czym one polegają? Ta pierwsza nazywana jest również wariantem gotówkowym. Na początku dokonywane są oględziny uszkodzonego pojazdu oraz danych w specjalistycznych systemach. Na tej podstawie sporządzany jest kosztorys i wypłacana jest określona kwota odszkodowania. W przypadku tej drugi metody, likwidacja szkody ma miejsce w warsztacie, który później rozlicza się z ubezpieczycielem. Ten trzeci sposób ma podobny charakter, co poprzedni.

Naprawa odbywa się w Autoryzowanej Stacji Obsługi. Z usługi wyceny wartości ubytku pojazdu możesz skorzystać w firmie Testcar. To Biuro Ekspertyz Motoryzacyjnych zajmuje się także np. doradztwem przy zakupie samochodu używanego, kalkulacjami napraw powypadkowych. Ustala też przyczyny wystąpienia awarii. Rzeczoznawca samochodowy dokonuje również rekonstrukcji wypadków drogowych.

Kiedy warto skorzystać z usług rzeczoznawcy samochodowego?

Rzeczoznawca samochodowy to osoba, która dobrze zna się na motoryzacji. Dzięki temu właśnie może opracowywać ekspertyzy dla podmiotów, z którymi współpracuje. Specjalizuje się ona w wycenie szkód samochodowych. Musisz sobie uświadomić, że wysokość odszkodowania, którą zaproponuje towarzystwo ubezpieczeniowe, nie jest zawsze satysfakcjonujące dla właściciela auta. Może zgłosić wtedy reklamację. Jednak wcześniej warto zgłosić się do dobrego rzeczoznawcy komunikacyjnego. Jego opinia może całkowicie zmienić dotychczasowe stanowisko firmy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas