Materiał Partnera Kiedy warto skorzystać z pomocy detektywa i z usług detektywistycznych?

Kiedy warto skorzystać z pomocy detektywa i z usług detektywistycznych?

Firmy detektywistyczne przeżywają prawdziwy rozkwit działalności. Według stanu na dzień 31 grudnia 2019 roku w Polsce było 1200 przedsiębiorców wpisanych do Rejestru działalności regulowanej w zakresie usług detektywistycznych MSWiA jako aktywnie działających podmiotów gospodarczych. W jakich przypadkach skorzystanie z usług detektywa będzie najlepszym rozwiązaniem?

Jakie sprawy najczęściej prowadzą detektywi?

Z usług detektywistycznych korzysta coraz więcej osób. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że profesjonalny detektyw jest w stanie zdziałać niekiedy o wiele więcej niż tradycyjne służby. Nie ma on ograniczeń formalnych i pracuje w nienormowanych godzinach i miejscach, dzięki czemu może obserwować zainteresowaną osobę tak naprawdę w każdej sytuacji.

Klienci firm detektywistycznych zdecydowanie najczęściej zgłaszają się do nich w sprawach, które dotyczą szeroko pojętych spraw cywilnych, a przede wszystkim zdrady. Jednak nie musi ona dotyczyć tylko małżeństw. Jeśli mamy jakiekolwiek podejrzenia co do wierności partnera, słusznym wyjściem będzie zwrócenie się o pomoc do specjalisty.

Jak przekonują detektywi z firmy DetektywiPotwierdzenie lub rozwianie podejrzeń jest zbawienne dla partnera, który nie ma pewności w kwestii uczciwości bliskiej osoby. Pozwala to więc na podjęcie ostatecznej i jasnej decyzji co do przyszłości związku''. 

Niezwykle ważną sprawą w pracy detektywa, dla uzyskania niezbitych dowodów dla potrzeb sądowych, jest prowadzenie czynności obserwacyjnych, w szczególności w postępowaniach rozwodowych. Uzyskanie rozwodu z orzeczeniem o winie, a tym samym należnych alimentów, wymaga dowodów wyłącznej winy. Są to głównie klipy filmowe, zdjęcia oraz legalnie uzyskane nagrania, czy zapisy rozmów telefonicznych i wiadomości tekstowych. Detektyw jest w stanie dostarczyć dowody w sposób jak najbardziej dyskretny, co mogłoby nie udać się poprzez samodzielne działania strony.

Jakie inne usługi świadczą doświadczeni detektywi?

Do firmy detektywistycznej można zgłosić się w przypadku wszelkiego rodzaju spraw karnych. Dotyczą one na przykład zabójstw i kradzieży, ale też uszkodzeń mienia i innych spraw, jak zaginięć osób.

Mimo tego, że firmy detektywistyczne nie dysponują takim sprzętem jak Policja, nie mogą stosować metod pracy operacyjnej zastrzeżonych dla takich organów i są w stanie zagwarantować indywidualne podejście i poświęcenie czasu jednemu klientowi. 

Niektórzy profesjonalni detektywi dysponują wariografem lub poligrafem, czyli urządzeniami nazywanymi popularnie "wykrywaczami kłamstw". To niezwykłe urządzenie daje niekiedy wysoką gwarancję, że podejrzana osoba w żaden sposób nie ucieknie od mówienia prawdy. Warto wspomnieć też o wykorzystaniu wariografu w sprawach badania pracowników i kandydatów w firmach, gdzie wymagana jest szczególna uczciwość lub wiarygodność. Nowo zatrudniony pracownik, a niekiedy pozornie zaufany wspólnik może mieć nieuczciwe zamiary. Lekceważenie tych objawów może prowadzić do poważnych problemów i strat finansowych.

Dla przykładu, niedawno niezrównoważony pilot samolotu pasażerskiego w locie nad Alpami przerwał życie wszystkich pasażerów i załogi. Można było temu zapobiec i wystarczyło tylko profilaktycznie prowadzić badania pilotów na wariografie z odpowiednio skonstruowanym pytaniem problemowym. 

Detektyw, w odróżnieniu od biegłego wariografisty, ma niespotykaną możliwość potwierdzenia prawdy, gdy bada daną osobę, którą dyskretnie wcześniej przyłapano na  zdradzie, a strona zlecająca nie chce wykorzystać takich dowodów w sądzie.

 

 

 

Podziel się