Materiał Partnera Kiedy warto rozważyć przeprowadzenie ozonowania pomieszczeń?

Kiedy warto rozważyć przeprowadzenie ozonowania pomieszczeń?

Dezynfekcja przy wykorzystaniu ozonu jest obecnie jednym z najpopularniejszych i jednocześnie najskuteczniejszych sposobów na poradzenie sobie m.in. z przykrymi zapachami czy też chorobotwórczymi grzybami powstającymi wskutek działania wilgoci. Naukowo potwierdzone aktywne działanie gazu stanowi gwarancję uzyskania doskonałych rezultatów. Kiedy zatem warto zdecydować się na przeprowadzenie tego procesu i jak ozonowanie ma się do zwalczania wirusów?

W jakim celu przeprowadza się ozonowanie?


Przeprowadzenie profesjonalnego ozonowania zaleca się przede wszystkim w pomieszczeniach, które przez dłuższy czas były nieużywane. Ze względu na możliwość pojawienia się w przestrzeni użytkowej różnego rodzaju drobnoustrojów, zdecydowanie lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Proces ten staje się również niezbędnym zabiegiem dezynfekcyjnym w sytuacji, w której mamy do czynienia z pomieszczeniem remontowanym po zalaniu. W tym przypadku ozon odpowiedzialny jest za zniszczenie pojawiających się na ścianach grzybów, których rodniki mają bardzo niszczący wpływ na ludzkie drogi oddechowe i przyczyniają się do powstawania astmy oraz alergii.

Za ogromną zaletę ozonowania uważa się również możliwość całkowitego pozbycia się przykrych zapachów. Bez względu na to, czy przyczyną ich powstania było zawilgocenie, czy też np. zalegające śmieci, można być absolutnie pewnym tego, że uciążliwy problem zostanie usunięty szybko i bezinwazyjnie. Jak zatem wyraźnie widać ozonowania ma bardzo uniwersalne zastosowanie. Jak jednak spisuje się podczas walki z niewidocznym, choć najgroźniejszym wrogiem, czyli z wirusami?

Ozonowanie a walka z koronawirusem


Trzeba w tym miejscu wyraźnie podkreślić, że ozon doskonale radzi sobie z niszczeniem wirusów, w tym również tego, o którym od początku marca jest najgłośniej. Jeżeli zatem w zamieszkiwanej przez nas przestrzeni przebywała osoba z potwierdzonym zakażeniem, to przeprowadzenie procesu ozonowania, jest tak naprawdę jedynym sposobem, aby skutecznie ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby. O skuteczności metody świadczy m.in. fakt, że jest ona wykorzystywana na szeroką skalę podczas odkażania pojazdów komunikacji miejskiej czy karetek pogotowia.

Nie należy również zapominać o tym, iż ozon w wysokim stężeniu stanowi dla zdrowia człowieka poważne zagrożenie. Dlatego też ozonowanie może zostać przeprowadzone jedynie przez doświadczonych pracowników firm dezynfekcyjnych takich jak ta prowadzona przez Pawła Kamińskiego. Wszyscy klienci mogą liczyć tutaj zarówno na bardzo atrakcyjne ceny, jak i indywidualne podejście do każdego zlecenia.

Opracowanie:

PKU Paweł Kamiński

Ząbki , Warszawska 38 lok. 1

  • tel. 503 465 620

Podziel się