Materiał Partnera Karaluchy w mieszkaniu - jak je zwalczyć?

Karaluchy w mieszkaniu - jak je zwalczyć?

Problemy związane z obecnością karaluchów w domach czy mieszkaniach są nam znane tak naprawdę od lat. Karaluchy wzbudzają w nas wstręt. Aby się nie pojawiały, powinniśmy przede wszystkim dokładnie i regularnie sprzątać nasze mieszkanie. Nie zostawiać resztek jedzenia, a także uszczelniać wszystkie szpary i instalacje. Poranne spotkanie z karaluchami może być naprawdę nieprzyjemne. W jaki zatem sposób możemy pozbyć się karaluchów z naszego mieszkania? Jak możemy je zwalczyć?

Gdzie się chowają karaluchy?

Aby pozbyć się z naszego mieszkania karaluchów, musimy najpierw się dowiedzieć, gdzie one właściwie się chowają. Niezwykle istotna w kontroli karaluchów jest gruntowna i bardzo dokładna inspekcja wilgotnych, zaciemnionych miejsc. Przeprowadzana przez nas kontrola powinna trwać jedną bądź dwie godziny po zachodzie słońca. Karaluchy po zapadnięciu zmierzchu opuszczają swoje schronienia w celu poszukiwania pożywienia. Rozpoznanie najlepiej jest przeprowadzić za pomocą latarki, która pomoże nam zlokalizować źródło rozprzestrzeniania się insektów. Warto zwrócić szczególną uwagę na pęknięcia oraz szczeliny, w których mogą się ukrywać karaluchy. Gdy uda nam się zlokalizować miejsce rozprzestrzeniania się karaluchów, powinniśmy spróbować je uszczelnościć, zatkać tak, aby nie miały one możliwości przedostania się.

Jak pozbyć się karaluchów?

Jedną z najpopularniejszych metod zwalczania karaluchów są trutki. Możemy stosować je zarówno w domu, restauracji, hotelu czy szpitalu. Nie musimy wówczas zamykać obiektu. Trutka na karaluchy posiada w swoim składzie substancje zabijające karaluchy, ale również i takie składniki, które po prostu wabią i zachęcają owady do spożycia tej trucizny. Dobrym na pobycie się karaluchów sposobem jest także pułapka klejowa. Posiada ona mieszankę specjalnego granulatu, dzięki któremu wabi owady. Środek ten nie zawiera żadnych szkodliwych substancji, dlatego też jest bezpieczny dla dzieci oraz zwierząt. Pułapka klejowa działa nawet do 8 tygodni. Należy ustawiać ją w miejscach, w których gromadzą się insekty. Odradza się wystawiania pułapek w miejscach, które są łatwo dostępne dla zwierząt i dzieci. W trakcie zabawy może dojść do przylepienia się pułapki do ubrania naszego dziecka bądź też sierści zwierzątka. Najlepszą opcją jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, takiej jak np. Zabij Szkodnika. Ł. Tylec, która w swojej ofercie posiada m.in. usuwanie szkodników. Zlecenie tego zadania specjalistom będzie o wiele lepszym rozwiązaniem niż użeranie się z karaluchami samemu. Wówczas będziemy mieć pewność, że nasz problem na 100% zostanie rozwiązany w szybkim tempie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas