Materiał Partnera Jak pozbyć się kretów?

Jak pozbyć się kretów?

Krety to szkodniki szczególnie znienawidzone przez rolników oraz pasjonatów ogrodnictwa. Potrafią uprzykrzyć życie zarówno dużemu producentowi warzyw, jak i właścicielowi niewielkiego trawnika. Czy istnieje skuteczny i nieinwazyjny sposób, żeby się ich pozbyć? Co zrobić, aby krety nie powracały do naszych ogrodów i na pola uprawne? Mamy sprawdzoną metodę!

Dlaczego krety są szkodnikami?

Krety nie żywią się roślinami… Dlaczego więc są tak bardzo znienawidzone przez ogrodników i rolników? Zwierzęta te, mimo iż nie zjadają upraw – są dla nich bardzo dużym zagrożeniem. Drążąc swoje tunele, uszkadzają systemy korzeniowe roślin, które z czasem zaczynają obumierać. Co więcej, obecność kretów wiąże się z powstawaniem nieestetycznych kopców, które psują wygląd trawników oraz rabat kwiatowych. Szkodniki mogą powodować ogromne straty finansowe, dlatego nie wolno ich bagatelizować. Nawet jeden osobnik może w ciągu doby narobić spore szkody. Trzeba jednak pamiętać, że są one objęte częściową ochroną. Krety zwalczać można wyłącznie w przypadku ogrodów, upraw, szkółek, lotnisk, ziemnych konstrukcji hydrotechnicznych oraz obiektów sportowych.

Jak je zwalczać?

Zwalczanie kretów domowymi sposobami zwykle nie przynosi oczekiwanych efektów. Zdarza się, że kret nic sobie nie robi z licznych starań właściciela danej posesji i cały czas niszczy jego rośliny. Najlepszym rozwiązaniem jest zatem skorzystanie z pomocy specjalistów, którzy zwalczaniem szkodników zajmują się na co dzień. Mają oni nie tylko dostęp do profesjonalnych środków, ale również odpowiednią wiedzę i doświadczenie, aby zastosować je we właściwy sposób. Przykładem może być np. firma Tomsyn DDD, która stosuje sprawdzoną metodę fumigacji. Fumigacja polega na umieszczaniu w kopcach specjalnych tabletek, które wytwarzają silnie trujący gaz – fosforowodór. Fumigacja jest metodą szczególnie lubianą przez przeciwników kretów, gdyż przynosi natychmiastowe efekty. Szkodniki znikają od razu po jej zastosowaniu.

Czy fumigacja jest bezpieczna?

Środki do przeprowadzania fumigacji można znaleźć na wielu aukcjach internetowych, lecz nie warto decydować się na ich zakup. Metody fumigacji nie należy stosować na własną rękę, gdyż jest to gaz wyjątkowo niebezpieczny. Może dojść do zatrucia jego oparami, czego najpoważniejszym skutkiem jest śmierć. Może do niej doprowadzić już kilka wdechów stężonego gazu. Proces powinien być pod kontrolą, ponieważ jest substancją palną i wybuchową. W rękach doświadczonej osoby nie jest jednak niebezpieczny. Środek ten nie ma również szkodliwego wpływu na rośliny, dlatego nie trzeba obawiać się, że doprowadzi do ich zniszczenia lub zatrucia plonów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas