Artykuł sponsorowany Jakie są skuteczne metody dezynsekcji pomieszczeń?

Jakie są skuteczne metody dezynsekcji pomieszczeń?

Dezynsekcja oznacza usunięcie z wnętrz wszelkiego rodzaju owadów i szkodników, które nie tylko powodują zniszczenia, ale też przenoszą groźne choroby. Ich całkowite wyeliminowanie może być niełatwe, dlatego jeżeli zauważymy w swoim domu, mieszkaniu czy np. biurze karaluchy, pchły, wszy czy nawet muchy i komary w sporych ilościach – zdecydujmy się na pomoc specjalistów. Jak przeprowadzą oni dezynsekcję?

Dezynsekcja z wykorzystaniem zamgławiania

Zamgławianie, czyli stworzenie specjalnej mgły składającej się z odpowiednich środków czynnych używanych do tępienia owadów, może być wykonane na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest zamgławianie przestrzenne, czyli użycie tzw. zimnej mgły ULV. Taka metoda sprawdza się doskonale we wszystkich pomieszczeniach zamkniętych. Technika ULV zakłada zastosowanie specjalnego generatora, co pozwala na uzyskanie bardzo precyzyjnego oprysku. Niemal od razu unieszkodliwia on wszelkie owady we wnętrzach, powodując ich natychmiastową śmierć.

Mgła do oprysku może być jednak nie tylko zimna, ale również gorąca. Mówimy wtedy o zamgławianiu termicznym. Wykonana w ten sposób dezynsekcja to z kolei metoda lepiej działająca na sporych obszarach. Z tego względu gorącą mgłę przy odkażaniu wnętrz i usuwaniu szkodników stosuje się w różnego rodzaju obiektach przemysłowych. Oba sposoby zrealizować może Zakład Deratyzacji Dezynsekcji i Dezynfekcji Abapest. Dezynsekcja to jednak nie tylko zamgławianie. Istnieją również inne metody na usuwanie owadów – jakie?

Jak jeszcze eliminuje się szkodniki z budynków?

Oprócz zamgławiania można zastosować również konwencjonalne opryski. Preparat rozprowadzony po pomieszczeniach zatruwa insekty, dając możliwość skutecznego ich usunięcia. Efektywna jest również metoda żelowa. Polega ona na umieszczeniu specjalnego środka owadobójczego w miejscach, w których szkodniki najczęściej się pojawiają. Dezynsekcja żelowa musi być jednak przeprowadzona bardzo dokładnie – oznacza to użycie pistoletu, za pomocą którego aplikuje się żel we wszelkiego rodzaju szczeliny i dziury, gdzie bytują owady.

Wysoką efektywność w walce ze szkodnikami uzyskuje się też poprzez fumigację. To inaczej określenie dezynsekcji gazowej. Środki stosowane w tym wypadku to silnie trujące płytki, pastylki i tabletki, które tworzą lotne związki i opary eliminujące owady. Takie rozwiązanie jest nie tylko skuteczne, ale pozostaje niebezpieczne również dla ludzi. Z tego względu dezynsekcję gazową muszą wykonać osoby z odpowiednimi kwalifikacjami do tego typu prac.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas