Materiał Partnera Jak zorganizować udaną imprezę okolicznościową?

Jak zorganizować udaną imprezę okolicznościową?

Imprezy okolicznościowe organizujemy z wielu okazji. Firmy urządzają je dla swoich pracowników, by uczcić jubileusz czy sfinalizowanie ważnego kontraktu, osoby prywatne z kolei organizują je dla rodziny i przyjaciół, by wspólnie z nimi świętować urodziny, imieniny, chrzest czy komunię. Impreza okolicznościowa to bowiem wspaniała okazja by spędzić czas razem i wspólnie uczcić ważne dla nas wydarzenie.

Organizujemy imprezę okolicznościową i wybieramy dla niej miejsce

Wybór miejsca, w którym odbędzie się nasza impreza okolicznościowa, ma kluczowe znaczenie. Dlatego właśnie powinien on być dobrze przemyślany i świadomy. O miejscu, w którym zorganizujemy nasze przyjęcie, należy pomyśleć już na kilka miesięcy przed planowaną datą wydarzenia. Pozwoli to nam nie tylko na lepszą organizację i dopięcie szczegółów na ostatni guzik, ale także na zarezerwowanie naszej wymarzonej sali. Imprezy okolicznościowe warto bowiem organizować w profesjonalnych obiektach, w których obsługa jest odpowiednio przeszkolona, a samo wnętrze dobrze się prezentuje. Często polecanym miejscem jest np. Willa Koala w Karpaczu. Najlepsze sale są jednak rozchwytywane i czasami, aby załapać się na wolny termin, musimy je rezerwować już na wiele miesięcy przed planowaną imprezą.

Ustalamy menu dla naszych gości – obiad czy poczęstunek?

Żadna impreza okolicznościową nie może się odbyć bez smacznego poczęstunku dla naszych gości. W zależności od tego, jaki charakter będzie miała nasza impreza okolicznościowa, możemy postawić na obiad dla gości lub na tzw. szwedzki stół z przekąskami. Jeśli jednak zdecydujemy się na obiad, upewnijmy się, czy w cenę wynajmu sali oraz podania posiłku, wlicza się także obsługa kelnerska w trakcie przyjęcia. Na imprezę okolicznościową z obiadem warto bowiem postawić na taką obsługę, gdyż niej nasze przyjęcie nabierze eleganckiego charakteru. W przypadku imprez firmowych najlepszym rozwiązaniem jest udostępnienie naszym gościom bufetu, dzięki czemu będą mogli swobodnie ze sobą rozmawiać nawet w trakcie jedzenia.

Dodatkowe atrakcje podczas imprezy okolicznościowej

Jeśli chcemy zorganizować „coś ekstra” i marzymy o tym, by nasza impreza okolicznościowa była jeszcze przez długi czas wspominana przez naszych bliskich i współpracowników, warto ją uzupełnić w dodatkowe atrakcje oraz zadbać o atrakcyjną lokalizację. Możemy postawić np. na przytulny pensjonat w górach oraz zapewnić gościom takie rozrywki, jak muzyka grana na żywo przez profesjonalny zespół, pokaz fajerwerków na zakończenie zabawy, występy artystycznie, animatorów dla dzieci i wiele innych. Warto jednak pamiętać, aby wybrane atrakcje pasowały do charakteru naszego przyjęcia oraz gustu gości. Wszystko to będzie kluczem do udanej zabawy zarówno dla nas, jak i dla zaproszonych gości.

Podziel się