Artykuł sponsorowany Jak zorganizować domową stację uzdatniania wody?

Jak zorganizować domową stację uzdatniania wody?

Dostęp do czystej wody pitnej jest warunkiem zdrowia i dobrego samopoczucia. Domowe stacje uzdatniania wody zapewniają smaczną i krystalicznie czystą wodę do celów konsumpcyjnych. Z tego powodu stają się coraz bardziej popularne. Warto więc przeczytać artykuł i dowiedzieć się, jak najlepiej zorganizować domową stację uzdatniania wody?

Czym jest stacja uzdatniania wody?

Stacja uzdatniania wody to zespół urządzeń, których zadaniem jest usuwanie z wody zbędnych i szkodliwych dla ludzi związków i osadów. Zaawansowane technologicznie systemy filtracji umożliwiają oczyszczanie wody ze związków chemicznych i drobnoustrojów. Skutecznie eliminują fluorki, metale ciężkie, antybiotyki, hormony i inne związki organiczne i nieorganiczne oraz bakterie, wirusy i cysty. Przefiltrowana woda nabiera właściwości hipoalergicznych i antyoksydacyjnych, jest smaczna i pozbawiona nieprzyjemnego zapachu. Chroni także sprzęty gospodarstwa domowego przed nagromadzaniem się kamienia.

Wybór stacji uzdatniania wody w domu

Przed podjęciem decyzji o wyborze stacji uzdatniania wody należy przeprowadzić szczegółową analizę wody. Warto też zwrócić uwagę na wydajności instalacji, tak by pozwalała na szybkie i efektywne oczyszczanie wody w potrzebnych ilościach. Stacja uzdatniania wody zazwyczaj składa się z kolumny ciśnieniowej, w której znajduje się w zależności od rodzaju urządzenia złoże dobrane na podstawie przeprowadzonych badań fizykochemicznych wody. Do wyboru są złoża obniżające twardość wody, odżelaziacze i odmanganiacze, złoża z węglem aktywnym, złoża do usuwania azotanów, a także urządzenia wielofunkcyjne. Umożliwia to łatwy dobór odpowiedniej filtracji do parametrów wody. Z pełnym asortymentem urządzeń do uzdatniania wody zapoznać się można na stronie dystrybutora filtrów Aquaphor z Wrocławia.

Podstawowe zadania stacji oczyszczania wody

Zadaniem stacji uzdatniania wody jest przygotowanie wody o odpowiednich parametrach poprzez zmiękczanie i filtrowanie. Proces uzdatniania wody najlepiej prześledzić na przykładzie stacji AQUAPHOR A 1000. Polega na przepuszczeniu wody przez złoże jonowymiennej żywicy, która wychwytuje jony wapnia oraz magnezu i w ten sposób obniża jej twardość. Po przefiltrowaniu woda staje się czysta, smaczna i przyjazna sprzętom AGD. W zmiękczaczu A 1000 zastosowano:

  • technologię regeneracji, pozwalającą na ograniczenie zużycia soli,
  • złoża filtracyjne z granulkami 2 razy mniejszymi niż w klasycznych urządzeniach,
  • 2 dyski siatkowe, umożliwiające równomierne rozprowadzenie wody po całej objętości złoża.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas