Materiał Partnera Jak wygląda skuteczna ochrona budynku?

Jak wygląda skuteczna ochrona budynku?

Każdy z nas chce uniknąć włamania i kradzieży. W domu przechowujemy wartościowe przedmioty, w firmie znajdują się ważne dane. Rozwój technologii sprawia, że coraz łatwiejsze jest ich skuteczne zabezpieczenie. Wystarczy zaangażować dobre biuro ochrony, takie jak System Perkun Security, które łączy wieloletnie doświadczenie z nowoczesnymi rozwiązaniami w sferze monitoringu.

Ochrona fizyczna to podstawa

W wielu przypadkach jest ona niezastąpiona – nic nie wpływa na bezpieczeństwo obiektu tak, jak obecność wykwalifikowanego ochroniarza. Pamiętajmy, że nawet najnowocześniejszy system alarmowy wyśle sygnał, który musi być zweryfikowany przez człowieka.

W ofercie firmy System Perkun Security znajduje się ochrona: osiedli i domostw, biurowców, obiektów użyteczności publicznej, wspólnot mieszkaniowych, zakładów produkcyjnych, a także imprez masowych i wielu innych. Gwarancją jakości usług jest zatrudnienie wyłącznie licencjonowanych pracowników ochrony oraz aktywna praca departamentu inspekcji i kontroli, który czuwa nad realizacją postanowień umowy. Klienci mają bezpośredni kontakt z regionalnymi przedstawicielami departamentu, co pozwala na sprawną komunikację w kwestiach bezpieczeństwa.

Dwadzieścia pięć lat doświadczenia na polskim rynku ochrony mienia i osób, sprawiło, że System Perkun Security wypracowała optymalny system ochrony, w którym zabezpieczenia mechaniczne, monitorowane systemy alarmowe, kontrola dostępu, telewizja przemysłowa i nadzór wideo uzupełnione są usługami profesjonalnej ochrony fizycznej.

Monitoring i nadzór wideo

Wspomnieliśmy już, że ochrona fizyczna będzie konieczna niezależnie od tego, jak zaawansowany i nowoczesny jest nasz system zabezpieczeń. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by udział ochrony fizycznej znacząco ograniczyć. Możemy to osiągnąć poprzez montaż telewizji przemysłowej oraz skorzystanie z usług nadzoru wideo.

Telewizja przemysłowa, inaczej nazywana też CCTV, to nic innego jak system kamer, których obraz przesyłany jest do centrum odbiorczego, gdzie może być obserwowany w czasie rzeczywistym. Często już samo umieszczenie kamery w widocznym miejscu zmniejsza liczbę przestępstw na zabezpieczonym terenie. Dodatkową korzyścią płynącą z zastosowania tego rozwiązania będzie możliwość zdobycia dowodu w postaci materiału filmowego, który może być wykorzystany w sprawie sądowej.

System CCTV to jednak za mało. Konieczny jest jeszcze operator, który będzie zajmował się obserwacją rejestrowanych zdarzeń. Dozór wideo może być prowadzony na kilka sposobów. Jedną z form jest wirtualny obchód, a więc obserwacja w ustalonym czasie. Druga to obserwacja po sygnale alarmowym, a więc po niedozwolonym przekroczeniu strefy dozoru. Trzecia, najpełniejsza forma obejmuje obserwację non-stop w czasie rzeczywistym. Wszystkie znajdują zastosowanie na szeroką skalę zarówno w ochronie prywatnych domów, jak i firm czy obiektów publicznych.

Opracowanie:

System Perkun Security Sp. z o.o. Sp.k.

Łomianki , Parkowa 34

Podziel się