Materiał Partnera Jak wygląda dezynsekcja mieszkania?

Jak wygląda dezynsekcja mieszkania?

W naszym mieszkaniu lub domu mogą pojawić się “nieproszeni goście” tacy jak: mrówki, karaluchy, mącznik młynarek, muszki owocowe, komary. Tacy “goście” mogą znacznie uprzykrzać życie. Całe szczęście jest sposób, który pozwala na ich eliminację - jest to dezynsekcja. Zajmują się tym specjalistyczne firmy posiadające wiedzę, doświadczenie i odpowiednie środki. Dowiedz się, na czym polega dezynsekcja i jak się do niej przygotować.

Na czym polega dezynsekcja?

Dezynsekcja to czynności podejmowane w celu usunięcia szkodników z danego pomieszczenia. Jest bardzo często przeprowadzana w mieszkaniach, ale także w zakładach pracy i na otwartych przestrzeniach. Proces ten dotyczy zwalczania dorosłych osobników oraz ich larw, dlatego czasem bywa dość skomplikowany. Do dezynsekcji specjaliści używają środków chemicznych, fizycznych, mechanicznych i biologicznych.

Jakich owadów możesz się pozbyć?

Dezynsekcja zwalcza różne owady, biegające i latające, uważane za szkodliwe. Są nimi między innymi mrówki, pluskwy domowe, mole odzieżowe, rybik cukrowy, karaluchy, mącznik młynarek, muszki owocowe, muchy domowe, komary. Do dezynsekcji można zaliczyć również usuwanie gniazd os i szerszeni.

Jak przygotować mieszkanie do dezynsekcji?

Jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań pracownikom firm zwalczających szkodniki.

  • W pierwszej kolejności należy przejrzeć mieszkanie i zlokalizować miejsca, w których jest najwięcej szkodników.
  • Z pomieszczeń poddanych dezynsekcji należy usunąć żywność, karmę dla zwierząt oraz środki higieny osobistej (szczoteczki do zębów, ręczniki).
  • Od ścian należy odsunąć meble i inne sprzęty, co ułatwi pracę specjaliście.
  • Na czas zabiegu urządzenia elektryczne należy odłączyć od prądu.
  • Jeśli masz akwarium z rybkami, zabezpiecz je. Wszelkie zwierzęta domowe należy wyprowadzić z domu.

Sprzątanie mieszkania po zabiegu

Środki do deratyzacji potrzebują zwykle około kilku godzin, aby rozprzestrzenić się po pomieszczeniu i osiąść na powierzchniach. W tym czasie należy opuścić mieszkanie. Po powrocie należy dokładnie wywietrzyć dom oraz umyć wszystkie powierzchnie, które mają na co dzień kontakt z żywnością. Do tych powierzchni zaliczają się m.in.: kuchenka, blat kuchenny, półki, zlew, lodówka, chlebak.

Kto zajmuje się dezynsekcją?

Dezynsekcję należy powierzyć profesjonalnej firmie, takiej jak Zakład Zwalczania Szkodników "MOSKIT" Monika Oziębała. Specjaliści posiadają wiedzę, odpowiednie środki i urządzenia, a także duże doświadczenie, które pozwala rzetelnie zrealizować każde zlecenie.

Opracowanie:

Zakład Zwalczania Szkodników "MOSKIT" Monika Oziębała

Połczyn-Zdrój , Konopnickiej 6

Podziel się