Materiał Partnera Na czym polega dezynfekcja mikrofalowa?

Na czym polega dezynfekcja mikrofalowa?

Proekologiczne rozwiązania są coraz częściej stosowane w różnych dziedzinach. Czy wiesz, że jedną z nich jest… dezynfekcja? Tak tak, choć wydawałoby się, że można ją przeprowadzić jedynie za pomocą środków chemicznych, to warto wiedzieć, że coraz częstszym rozwiązaniem jest zastosowanie ekologicznej dezynfekcji mikrofalowej. Na czym polega ta metoda i kiedy warto ją wykorzystać?

Dezynfekcja mikrofalowa, czyli?

Jest to innowacyjna metoda umożliwiająca w prosty sposób wyzbycie się szkodników z drewna. Dezynfekcja mikrofalowa polega na nagrzewaniu samej konstrukcji, bez wpływu na zwiększenie temperatury otoczenia. Dzięki temu, że oddziaływanie ultrakrótkich fal elektromagnetycznych przyczynia się do wzrostu ciśnienia pary wodnej w drewnie, a także bezpośrednio je ogrzewa, niszcząc tym samym zawarte w nim szkodniki, takie jak: owady czy grzyby. Efektem ubocznym dezynfekcji mikrofalowej może być częściowe uszkodzenie powłoki zewnętrznej przedmiotu, np. widoczne mikropęknięcia na lakierze. Jednak warto mieć na uwadze, że to rozwiązanie przynosi znacznie więcej zalet niż szkód, o czym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Zastosowanie metody

O tym, że zwalczanie wszelkiego rodzaju szkodników znajdujących się w drewnie jest zadaniem bardzo trudnym, przekonał się już niejeden właściciel budynku czy przedmiotu wykonanego z tego materiału. Warto wówczas skorzystać z usług profesjonalistów, którzy gwarantują efektowne rozwiązania. Jak dodaje specjalista z firmy Bigers: dezynfekcja mikrofalowa jest świetnym sposobem na pozbycie się szkodników z drewna, bez użycia chemicznych środków. Wymaga niewielkiego nakładu czasu, jest energooszczędna, a co najważniejsze – w pełni efektywna (likwiduje wszystkie szkodniki).

Zalety dezynfekcji mikrofalowej

Warto wiedzieć, że dezynfekcja mikrofalowa jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów na ekologiczne pozbycie się szkodników z drewna. Jest nieszkodliwa dla środowiska, a jej przeprowadzanie w żaden sposób nie zakłóca codziennego funkcjonowania osób korzystających z tych przedmiotów lub obiektów. Wśród zalet tej metody warto wspomnieć choćby o tym, że jest ona bezpieczna dla ludzi i zwierząt (spełnia europejskie normy bezpieczeństwa). Można ją stosować w różnych warunkach o każdej porze roku (bez względu na warunki atmosferyczne). Nie wydziela nieprzyjemnych zapachów. Ponadto zapewnia energooszczędność, a to dzięki temu, że dezynfekcji poddaje się tylko zakażone fragmenty. Jak widać warto zdecydować się na zastosowanie dezynfekcji mikrofalowej.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas