Artykuł sponsorowany Jak wygląda dezynfekcja pomieszczeń w dobie koronawirusa?

Jak wygląda dezynfekcja pomieszczeń w dobie koronawirusa?

Trwająca na świecie pandemia koronawirusa przewróciła do góry nogami życie każdego z nas. Aby uniknąć zakażenia, należy ściśle przestrzegać zasad reżimu sanitarnego, zachowywać dystans oraz myć często ręce. W pomieszczeniach, gdzie przebywa wiele osób, np. w miejscach użyteczności publicznej, powinna być dokonywana systematyczna, profesjonalna dezynfekcja pomieszczeń. Na czym ona polega?

Dlaczego dezynfekcja w dobie koronawirusa jest tak istotna?

Mówiąc o dezynfekcji, należy rozgraniczyć tę czynność na dwa rodzaje – dezynfekcję rąk i przedmiotów codziennego użytku, a także dezynfekcję pomieszczeń. Dezynfekcja rąk jest niezwykle istotna – umożliwia zredukowanie szansy na zarażenie się koronawirusem. Jednak w miejscach, w których na co dzień przebywa bądź pracuje wiele osób, niezbędna jest systematyczna dezynfekcja pomieszczeń. Dotyczy to szczególnie miejsc użyteczności publicznej i firm prywatnych. Kompleksowa dezynfekcja pomieszczeń, jaką zajmują się wyspecjalizowane firmy, takie jak chociażby Derpol, pozwala skutecznie zlikwidować zagrażające ludziom drobnoustroje i wirusy, w tym – groźnego dla ludzi koronawirusa. Aby dezynfekcja była w 100% skuteczna, należy w tym celu poprawnie dobrać preparaty dezynfekujące o właściwym stężeniu. Dlatego też istotne jest, aby tę czynność zlecić profesjonalistom, którzy posiadają wiedzę i kompetencje umożliwiające właściwy wybór substancji chemicznych, które zlikwidują zagrażające nam drobnoustroje i wirusy. Ponieważ do dezynfekcji stosuje się mocne preparaty, jest ona zawsze przeprowadzana, gdy w danym budynku nie przebywają ludzie. W zależności od rodzaju pomieszczeń i ich wielkości, proces dezynfekcji jest poprzedzony dokładnym wywiadem, który ustali zakres działań. Do dezynfekcji pomieszczeń używane są nowoczesne metody chemiczne, termiczno-chemiczne i fizyczne. Dezynfekcja w dobie koronawirusa jest niezwykle istotna, ponieważ umożliwia ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa i jego zaleganie na powierzchniach, z których korzysta wiele osób.

Jak wygląda dezynfekcja pomieszczeń w praktyce?

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, dezynfekcja pomieszczeń poprzedzona jest dokładnym wywiadem. Wówczas ustalany jest zakres prac, rodzaje pomieszczeń do dezynfekcji czy czas jej przeprowadzenia. Warto podkreślić, że dezynfekcja dzieli się na zapobiegawczą, bieżącą i końcową. W przypadku koronawirusa przeprowadzana jest zarówno dezynfekcja zapobiegawcza, jak i bieżąca – w momencie wykrycia ogniska zakażenia w danym budynku. W momencie, gdy w danym budynku zostało wykryte ognisko zakażenia, cały budynek podlega kwarantannie i pełnej dezynfekcji wszystkich powierzchni. Jeśli ognisko nie zostało wykryte, warto wykonywać dezynfekcję zapobiegawczą jak najczęściej to możliwe. W czynnościach dezynfekcyjnych uczestniczą osoby przeszkolone do tego celu, posiadające odpowiednie zabezpieczenie w postaci odzieży ochronnej. Dezynfekowane są powierzchnie wszelkich elementów wyposażenia, a także klimatyzacja i wentylacja, które bywają siedliskiem niebezpiecznych drobnoustrojów. Dezynfekcja powierzchni przeprowadzana jest specjalnymi środkami chemicznymi, które skutecznie zabijają koronawirusa. Dodatkowo, pomieszczenia dezynfekowane są również promieniowaniem UVC oraz dokonywana jest instalacja odpowiednich filtrów w systemach klimatyzacyjnych i wentylacyjnych. Cena profesjonalnej dezynfekcji zależy przede wszystkim od rodzaju dezynfekowanych powierzchni i metrażu pomieszczeń.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas