Materiał Partnera Skuteczne zwalczanie much – metody integrowane

Skuteczne zwalczanie much – metody integrowane

Czy wiesz, że muchy domowe są roznosicielami wielu groźnych chorób?  Przeprowadzone na ten temat badania dowiodły, że owady te mogą posiadać nawet do 6 milionów mikroorganizmów na powierzchni swojego ciała. W związku z tym – z pozoru nieszkodliwe insekty – mogą stwarzać realne zagrożenie epidemiologiczne. Przeczytaj, w jaki sposób można skutecznie pozbyć się much z domu.  

Dlaczego muchy pojawiają się w domu?

Nadpsute warzywa i owoce, resztki jedzenia, pozostawiona woda – to idealne wabiki, które przyciągają  muchy. Oczywiście nie są to jedyne przyczyny pojawienia się w mieszkaniu owadów – czasem wystarczy otwarte okno, by insekty znalazły się w pokoju. I mimo, że muchy same w sobie nie są groźne i nie mają w zwyczaju kąsania ofiar – przenoszą wiele zarazków, a także denerwują głośnym bzyczeniem i szybkim przemieszczaniem się. Dodatkowo, warto być świadomym, że muchy z natury żyją w bliskim sąsiedztwie człowieka, zatem w jego otoczeniu starają się składać jaja. Istotne jest to, że samica jest w stanie jednorazowo złożyć nawet 100 jaj, a proces ten powtarza co kilka dni. W związku z tym istotne jest reagowanie i zwalczanie much, gdy te się tylko pojawią.

Metody zwalczania much

Istnieje wiele patentów, które są pomocne w zwalczaniu much. Można wymienić:

  • chemiczne metody tępienia owadów – mogą być to zatrute przynęty, opryski owadobójcze czy też zamgławianie termiczne,
  • niechemiczne sposoby na pozbycie się much – do najpopularniejszych metod z tego zakresu można zaliczyć specjalistyczne pułapki na owady latające, lampy owadobójcze czy też pułapki feromonowe.

Warto jednak zaznaczyć, że najskuteczniejsze może okazać się zatrudnienie specjalistycznej firmy, która zajmuje się dezynsekcją. Rekomendowane przedsiębiorstwo to Limit Pest Control. Posiada ono bowiem kilkunastoletnie doświadczenie w branży, co jest jednocześnie gwarancją najwyższej skuteczności w rozwiązaniu problemu. Warto zaznaczyć, że specjaliści indywidualnie traktują każdy przypadek i dobierają najlepsze rozwiązania, dzięki którym można uzyskać zaskakujące efekty.

Jak zapobiegać inwazji much?

Aby efekty zwalczenia much utrzymywały się przez długi czas, warto rozważyć także zastosowanie środków zapobiegawczych. Będą one bowiem mogły chronić przed pojawieniem się kolejnych insektów. W szczególności polecane jest zamontowanie moskitier, stanowiących barierę dla owadów. Warto zaznaczyć, że istotne jest także uszczelnianie budynków i podnoszenie jakości ich stanu technicznego. Dodatkowo, odstraszać może zachowanie bardzo wysokiej higieny w pomieszczeniach – regularne i kompleksowe wykonywanie porządków.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas