Materiał Partnera Jak wygląda bezpieczny wywóz gruzu?

Jak wygląda bezpieczny wywóz gruzu?

Z generalnym remontem domu czy mieszkania, wraz z wymianą instalacji, zrywaniem podłóg i burzeniem ścian, wiąże się ogromna ilość gruzu i śmieci, których nie można wrzucić do zwykłego śmietnika, ani nie należy ich palić. Są to np. stare panele podłogowe, płytki ceramiczne czy pozostałości po starych ścianach. By cały gruz został uprzątnięty w prawidłowy sposób, najlepiej w tym celu wynająć profesjonalną firmę, taką jak Pol-Dan-Eko.

W jaki sposób gromadzić odpady budowlane?

Odpady budowlane powinny być gromadzone w sposób bezpieczny dla otoczenia. Początkowo należy je posegregować na te, które nadają się do odzysku i na te, które nadają się do składowania. Wszelkie czynności z tym związane muszą być przeprowadzone jeszcze na terenie prac budowlanych lub remontowych. Do momentu przewiezienia śmieci do punktu utylizacji powinny być magazynowane w  kontenerach lub workach na gruz.

Wywóz gruzu –lepiej samodzielnie czy z fachowcami?

Wywóz odpadów budowlanych może odbyć się na dwa sposoby. Możesz zrobić to sam, a wtedy pozostałości po remoncie musisz przewieźć do miejscowego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK), gdzie bezpłatnie zostaną one od ciebie odebrane. Warto podkreślić, że lokalne punkty PSZOK-u  przyjmują określoną ilość odpadów. Jeśli więc planujesz duży remont i wiesz, że zgromadzisz sporo odpadów, lepiej skorzystaj z drugiej możliwości. Wynajmij firmę zewnętrzną, taką jak Pol-Dan-Eko. Firmy takie dysponują kontenerami o zróżnicowanej pojemności, z pokrywami lub bez nich, jak też workami typu big - bag na mniejszą ilość gruzu. Możesz tu liczyć na transport odpowiedniej wielkości kontenera, ze względu na to, że tego typu firmy dysponują flotą pojazdów dostosowanych do przewożenia odpadów. Firma także przewiezie śmieci do punktu utylizacji. Ceny takiej usługi są uzależnione od wielkości kontenera oraz od czasu, na jaki jest on wypożyczany.

Dostosuj kontener do rodzaju i ilości odpadów

Przed wynajęciem kontenera na odpady budowlane, przelicz jaka ilość gruzu może pozostać po przeprowadzonym remoncie czy rozbiórce. Pamiętaj, że zawsze lepiej mieć większy pojemnik, bo może okazać się , że nie wszystko zmieści się do mniejszego. Firmy mogą posiadać w swojej ofercie kontenery zakryte i odkryte. Te pierwsze sprawdzą się, gdy kontener będzie stał na powietrzu, zaś drugie mogą stać w zadaszonych miejscach. Biorąc się za generalny remont, przebudowę domu albo budynków gospodarczych, czy też porządkowanie terenu wokół domu musisz mieć na uwadze to, że będą ci potrzebne nie tylko kontenery na gruz, ale również kontenery na ziemię i odpady mieszane, których nie wolno mieszać z gruzem.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas