Materiał Partnera Jak szybko i efektownie posprzątać dom po remoncie?

Jak szybko i efektownie posprzątać dom po remoncie?

O ile lubimy zmiany w domu i efekt ostateczny remontów, o tyle samo ich wykonanie, a co gorsza – sprzątanie po nich – nie należy do najprzyjemniejszych i naszych ulubionych czynności. Co jednak zrobić, aby pomóc sobie w tym poremontowym ogarnianiu bałaganu, aby szło nam to sprawniej i szybciej? A może warto skorzystać z pomocy profesjonalnej ekipy sprzątającej?

Zacznij sprzątanie przed remontem

Mieszkanie, czy dom po remoncie wydaje się być niekończącym się chaosem. Kurz, pył i pełno zanieczyszczeń dookoła. O sprzątaniu po remoncie powinniśmy jednak solidnie pomyśleć przed jego rozpoczęciem. Nie na darmo mówi się, że lepsza jest profilaktyka od leczenia. Do tematu sprzątania warto podejść w ten sam sposób. Profilaktyka w tym wypadku polega na dobrym zabezpieczeniu naszego mieszkania i naszych rzeczy przed skutkami remontu. W tym celu przydadzą się pudła, folia malarska, czy tektura malarska. Najlepiej, aby pył i kurz nie dostał się w ogóle do naszych rzeczy, więc trzeba je dobrze zabezpieczyć, zapakować, a jeśli to możliwe, gdzieś wynieść. Najlepiej byłoby wygospodarować jedno pomieszczenie, w którym nie będziemy prowadzić remontu. Dodatkowo, warto codziennie sprzątać na bieżąco, aby nie doprowadzić do magazynowania zanieczyszczeń z dnia na dzień. W sprzątaniu po remoncie istotna jest również kolejność wykonywanych prac. Najpierw należy zabrać się za górne partie domu, lub mieszkania, czyli sufity, a także framugi drzwi i okien. Oczyszczenie ścian, drzwi, czy okien po remoncie może nam zająć sporo czasu. Potrzeba również w tym celu odpowiednich środków czyszczących.

Profesjonalna firma sprzątająca

Jeżeli zależy nam na dokładnym sprzątaniu, warto pomyśleć o zamówieniu profesjonalnej ekipy sprzątającej zarządzanej przez Andrzeja Główczyka. Jeżeli dobrze przeliczymy koszty może się to okazać dużo tańsze niż samodzielne zakupienie wszystkich środków, plus godziny spędzone na sprzątaniu. Tymczasem profesjonalna firma sprzątająca dysponuje odpowiednimi i sprawdzonymi środkami czyszczącymi, oraz sprzętem sprzątającym ułatwiającym pracę, a my w ten sposób zyskujemy na czasie. Z usług sprzątania możemy skorzystać nie tylko po remoncie, ale także do mycia dachów, mycia elewacji, sprzątania hal magazynowych i magazynów, także do dezynfekcji i sprzątania gabinetów, czy restauracji.

Podziel się