Materiał Partnera Jak posprzątać po remoncie?

Jak posprzątać po remoncie?

Bałagan podczas remontu to normalna kolej rzeczy, jednak czasami zdarza się, że sprzątanie jest wyjątkowo trudne i pracochłonne. Niektóre materiały budowlane mogą trwale zabrudzić nieosłonięte powierzchnie i drogocenne wyposażenie domu. Co możesz zrobić, aby nawet w przypadku generalnego remontu, szybko przywrócić swoje mieszkanie do porządku? 

Dobra ekipa remontowa  

Żeby uniknąć sprzątania po remoncie, najlepiej zatrudnić dobrą firmę remontową, której pracownicy doskonale wiedzą, w jaki sposób należy zabezpieczyć powierzchnie i jak pracować, aby nie zniszczyć własności swojego klienta. Na rynku można znaleźć wiele ekip, które nie tylko nie posiadają odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, ale też nie szanują swoich klientów i zależy im wyłącznie na zysku. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie firmy, która cieszy się pozytywną opinią wśród osób, które miały okazję skorzystać z jej usług. 

Właściwe przygotowanie 

Jeśli jednak za remont zabiera się sam właściciel, to właśnie jego zadaniem będzie odpowiednie zabezpieczenie wszystkich powierzchni. Najlepszym sposobem jest wyniesienie całego wyposażenia z remontowanego pomieszczenia, a następnie przykrycie podłogi grubą folią malarską. Jeśli jednak wyniesienie mebli jest niemożliwe, dobrym pomysłem będzie odsunięcie ich na środek (aby mieć swobodny dostęp do wszystkich ścian), a następnie przykrycie ich folią. Jest to popularna praktyka wtedy, kiedy remont dotyczy tylko drobnych czynności – na przykład malowania ścian i sufitu. Niestety, czasami zdarza się, że o właściwym zabezpieczeniu pomyśli się dopiero wtedy, kiedy materiały budowlane już zabrudzą powierzchnię. Co gorsza, jeśli nie są od razu sprzątane – szybko zastygają i trudno je usunąć. Co pozostaje właścicielowi domu?  

Komu zlecić sprzątanie? 

Najlepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie specjalistów, którzy posprzątają po remoncie, bez ryzyka zniszczenia zabrudzonych elementów. Jedną z polecanych firm jest Clean Stal Eco, która działa na terenie województwa zachodniopomorskiego.  

Zalety korzystania z usług profesjonalistów: 

  • Doświadczenie i kwalifikacje – pracownicy są odpowiednio przeszkoleni i mają doświadczenie w wykonywaniu tego typu prac. 
  • Wyposażenie – firma posiada profesjonalne sprzęty, które ułatwiają i przyśpieszają sprzątanie.  
  • Skuteczne środki – zawsze dopasowane do rodzaju zabrudzeń oraz właściwości powierzchni, która uległa zanieczyszczeniu.  
  • Bezpieczeństwo – nie istnieje ryzyko, że podczas sprzątania, cokolwiek zostanie zniszczone.   

W dzisiejszych czasach tego typu usługi nie są drogie, a ich cena zwykle zależy od czasu, jaki trzeba poświęcić na posprzątanie oraz zakresu czynności.  

Opracowanie:

Clean-Stal-Eco Arkadiusz Mysona

Szczecin , prof. Szafera 74 lok. 24

Podziel się