Materiał Partnera Czym kierować się przy wyborze firmy sprzątającej?

Czym kierować się przy wyborze firmy sprzątającej?

Wybór firmy, której powierzymy sprzątanie biura, nie należy do łatwych. Nie może być spontaniczną decyzją, ale wynikiem procesu, w którym rozważymy, czy wybrany serwis sprzątający spełnia wymagania danego obiektu. Przedsiębiorcy oraz zarządcy budynków mają przy tym do wyboru wiele firm, outsourcing sprzątania to bowiem jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się branż na polskim rynku.

Outsourcing usług sprzątania

Sprzątanie biura, obiektu użytku publicznego czy przemysłowego to pojęcie obejmujące liczne działania z zakresu zapewnienia higieny w miejscu pracy. Musi być przeprowadzane często i zgodnie z wytycznymi BHP. Dlatego bardzo ważne jest, aby zadania z tym związane powierzyć lokalnej firmie sprzątającej. Popularność i wciąż rosnące zapotrzebowanie na tego typu usługi sprawia, że w każdym większym i mniejszym mieście znajdziemy atrakcyjne oferty. Zasięg działania firmy Sogama Eco obejmuje przy tym trzy miasta: Gliwice, Sosnowiec oraz Poznań. To jednak nie wszystko, co należy brać pod uwagę.

Kolejna kwestia to zakres usług, jaki oferuje swoim klientom dana firma sprzątająca. W utrzymaniu czystości wykorzystuje ona profesjonalne środki oraz urządzenia, warto zatem zwrócić uwagę czy dysponuje ona odpowiednim sprzętem do pracy w danym budynku. Jeśli w biurze położony jest parkiet, konieczne będzie użycie bezwodnych metod, froterek, a także cykliniarek do odnowienia jej stanu. Podobnie w przypadku posadzek kamiennych i marmurowych należy używać wskazanych dla tych materiałów rozwiązań. Przed podjęciem decyzji sprawdźmy, czy serwis sprzątający jest w stanie sprostać naszym potrzebom.

Kryteria doboru firmy sprzątającej

Przejdźmy teraz do bardziej szczegółowych aspektów wyboru serwisu sprzątającego. Obok lokalizacji firmy i zgodności zakresu jej usług z naszymi potrzebami, należy zwrócić uwagę na kilka innych spraw. Przede wszystkim jakość sprzątania. Tak ważnego zadania, jak dbałość o czystość nie możemy powierzyć komuś, kto nie ma o tym pojęcia. Potrzebujemy firmy sprzątającej z doświadczeniem, która zna wymagania klientów i jest w stanie im sprostać. Jak jednak to zweryfikować? Poprzez szukanie informacji o wcześniejszych zleceniach, jakich się podjęła. Standardowym krokiem po skorzystaniu z rozmaitych usług jest obecnie publikowanie ocen i komentarzy w internecie. Często robi to na swojej stronie sama firma sprzątająca, ale istnieje też wiele portali, gdzie możemy to sprawdzić.

Warto zweryfikować też, jakich preparatów i urządzeń używa serwis sprzątający. Obecnie duże znaczenie ma stosowanie ekologicznych rozwiązań i coraz więcej firm oferujących outsourcing sprzątania sięga po środki, które spełniają wymagania w tym zakresie. Potwierdzać to powinny odpowiednie certyfikaty, o których przedstawienie możemy i powinniśmy poprosić. Natomiast sprzęt, jakim dysponuje, pozwoli nam ocenić, jak nowoczesne są stosowane przez serwis metody.

Opracowanie:

Sogama Eco sp. z o.o.

Gliwice , Kniejowa 2a

Podziel się