Artykuł sponsorowany Jak powstają nadruki na czapkach?

Jak powstają nadruki na czapkach?

Czapka z daszkiem jest elementem ubioru, który jest używany przez wiele osób latem do ochrony przed promieniami słonecznymi. Ciekawym pomysłem jest umieszczenie na niej nadruku, który mógłby sprawić, że czapka będzie się wyróżniać na tle pozostałych. Z poniższego artykułu dowiesz się, jak wygląda proces nanoszenia nadruków na czapki i co można na nich umieścić. Zachęcamy do lektury.

Metody nanoszenia nadruku na czapkę

Czapka jest elementem ubioru o nieregularnych kształtach, przez co wykonywanie na niej nadruku jest niełatwym procesem. W tym celu wykorzystuje się odpowiednie techniki, które umożliwiają sprawne naniesienie projektu. Jedną z metod jest nadruk transferowy, który polega na wykonaniu druku na specjalnej folii, a następnie przeniesieniu go na czapkę przy użyciu wysokiej temperatury.

Nadruk transferowy wymaga nie tylko precyzyjnego zaprojektowania, ale też zastosowania prawidłowych parametrów, takich jak odpowiednio wysoka temperatura oraz siła docisku. Wówczas możliwe jest wykonanie trwałego i elastycznego nadruku w żywych kolorach.

Kolejną metodą nanoszenia nadruku na czapkę jest haft. Do jego wykonania używa się nici oraz igieł, dzięki którym można wykonać niezwykle trwały i odporny na wysokie temperatury nadruk. Jedną z firm, która zajmuje się wykonywaniem nadruków na czapkach, jest firma Robimykoszulki.pl. Oferuje ona także nanoszenie spersonalizowanych nadruków na koszulkach, bluzach oraz gadżetach reklamowych. Ponadto zajmuje się produkcją kamizelek odblaskowych oraz T-shirtów z nadrukiem.

Jakie nadruki można nanosić na czapki? 

Czapki można ozdobić indywidualnie wybranym bądź zaprojektowanym nadrukiem. Możliwe jest również wykonanie nadruku w dowolnym kolorze oraz kształcie. Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie nadruku na czapce, jako akcesorium marketingowego. Wówczas można nanieść na czapkę nadruk z logo firmy, bądź slogan reklamowy, który będzie znakiem rozpoznawczym danej marki.

Nadruk na czapce może być także spersonalizowanym znakiem, czy też obrazkiem, który może wyrażać charakter danej osoby. Co więcej, nadruk może być także emblematem uczelni, klubu sportowego bądź instytucji. Dzięki temu czapka zyska niepowtarzalny wygląd i będzie swego rodzaju wizytówką danego przedsiębiorstwa.

Warto dodać, że nadruk na czapce wykonywany specjalnymi metodami jest odporny na uszkodzenia i nie spiera się. Co więcej, ważne jest, aby był on wykonany z największą precyzją, dzięki czemu na długo zachowa elastyczność, a jego kolory nie wyblakną.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas