Artykuł sponsorowany Na czym polega drukowanie metodą sublimacji?

Na czym polega drukowanie metodą sublimacji?

Punkt usług ksero może realizować różne zlecenia, nie tylko kopiowanie dokumentów, ale też wydruki, wywoływanie zdjęć i inne, zupełnie niespodziewane, choć związane z nanoszeniem obrazu na niespodziewanych czasem przedmiotach. Stosuje się do tego druk metodą sublimacji. Na czym polega ta metoda i dlaczego staje się coraz bardziej popularna? Na te pytania odpowiemy w naszym artykule. Przeczytaj, jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej!

Gdzie wykorzystuje się druk sublimacyjny?

Druk sublimacyjny to metoda stosunkowo tania, ekologiczna i bardzo prosta w zastosowaniu, która pozwala na indywidualizowanie różnego rodzaju przedmiotów codziennego użytku. Umożliwia drukowanie na materiale, nanoszenie własnych zdjęć na kubki, czyli na przykład stworzenie niepowtarzalnego spersonalizowanego prezentu dla bliskiej osoby. Wydrukować można w zasadzie wszystko, dlatego bardzo popularne stały cię nadruki na t-shirtach robione na podstawie własnych grafik, czy fotografii. Warto wiedzieć, że ta metoda powoduje powstanie obrazu, który jest niewyczuwalny, niespieralny, a przy tym, jeśli jest wykonany na tkaninie, świetnie przepuszcza powietrze.

Jak wykonuje się nadruki na koszulkach?

Aby wykonać drukowanie na t-shirtach, albo na personalizowanym kubku, należy najpierw wykonać wydruk zdjęcia lub grafiki, na papierze transferowym, za pomocą specjalnych tuszów. Jest to tak zwany druk pośredni. Następnie papier oraz podłoże, na którym ma się znaleźć obraz, pracownik firmy Usługi Ksero Magdalena Mądra wkłada do prasy transferowej.

Pod wpływem docisku prasy i wysokiej temperatury, w barwniku zachodzi zjawisko sublimacji, czyli przechodzi on bezpośrednio ze stanu stałego w stan gazowy z pominięciem stanu ciekłego. Wnikając w materiał sprawia, że rysunek staje się trwały i świetnej jakości. Warto wiedzieć, że w punkcie ksero kolor można także wykonać drukowanie plakatów, zaproszeń, czy fotoksiążki, laminowanie dokumentów oraz bindowanie i oprawę prac dyplomowych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas