Materiał Partnera Jak powinno odbywać się pranie tapicerki meblowej?

Jak powinno odbywać się pranie tapicerki meblowej?

Obecnie wraca moda na stare i oryginalnie tapicerowane meble, które znajdują zastosowanie w nowoczesnych wnętrzach. Oczywiście posiadanie tego typu mebli wiąże się z wieloma obowiązkami jak na przykład regularne czyszczenie powierzchni. Wbrew pozorom materiał obiciowy nie jest prosty w czyszczeniu i wymaga posiadania specjalistycznego sprzętu, który z pewnością poradzi sobie z zanieczyszczeniami.

Rozpocznij od odkurzania

Czynności związane z praniem tapicerki meblowej, powinny rozpocząć się od dokładnego odkurzenia całej powierzchni. Najczęściej zanieczyszczenia występują w formie sypkiej, a więc łatwo je wyczyścić przy pomocy odkurzacza i specjalnej końcówki. Jeżeli nie posiadamy takiego przyrządu, można użyć zwykłej szczotki. Specjaliści z firmy Tanaj Bogdan Jasiński zalecają w następnym kroku nałożenie odpowiedniego rodzaju kosmetyku. Bardzo ważne jest, aby dobrać odpowiedni preparat do prania danej powierzchni. Produkt wysychając, zacznie zamieniać się w proszek, który wystarczy odkurzyć. Pranie tapicerki meblowej w ten sposób jest dość proste, jednak wymaga przede wszystkim dokładności i staranności. Nie należy zapominać o różnego rodzaju zakamarkach oraz zagięciach materiału. Tylko dokładność pozwoli nam na cieszenie się świetnym efektem przez naprawdę długi czas. Meble z pewnością będą cieszyć oko w czasie codziennej eksploatacji.

Czas na nabłyszczanie

Należy upewnić się, czy wszystkie nawet najmniejsze zakamarki zostały oczyszczone z brudu oraz kurzu. Jeżeli nasze meble posiadają plastikowe bądź drewniane elementy, również trzeba o nie zadbać przy użyciu odpowiednich preparatów. Pranie tapicerki meblowej powinno zakończyć się właśnie nabłyszczaniem. Odwrotna kolejność może sprawić, że na wyczyszczonych elementach z powrotem pojawi się kurz. Wbrew pozorom pranie tapicerki meblowej nie należy do trudnych czynności, jednak wymaga od nas stosowania się do kilku naprawdę ważnych zasad. Należy używać tylko specjalnie przeznaczonych środków do danego materiału, ponieważ zapobiega to pojawianiu się różnego rodzaju przebarwień czy też zacieków. W przypadku tego typu mebli liczy się przede wszystkim regularnie wykonywane czynności czyszczące oraz piorące. Tylko taka sytuacja zapewni nam elegancki wygląd mebli przez naprawdę długi czas.

Podziel się