Materiał Partnera Jak radzić sobie z korzeniami w kanalizacji?

Jak radzić sobie z korzeniami w kanalizacji?

Sieć kanalizacyjna rzadko sprawia problemy, pod warunkiem, że nie nastąpiła awaria rury lub szkoda spowodowana przez korzenie. Jeśli któryś z tych czynników zakłócił pracę kanalizacji, może to skutkować jej zapchaniem i odcięciem przepływu ścieków. Wycinanie korzeni jest zazwyczaj przeprowadzane za pomocą łańcuchowych i frezowych wyrębiarek rotacyjnych, które są napędzane strumieniem wody. Jak dokładnie wygląda taki proces?

Korzenie w sieci kanalizacyjnej – jak zareagować?

Obecność korzeni w sieci kanalizacyjnej pojawia się stopniowo. Bywa, że wrastają one do wnętrza przewodu, np. przez nieznaczne pęknięcie w rurze, co skutkuje ich rozrastaniem się w środku – właśnie to zmniejsza drożność kanału. Pierwszy znak, na który musisz zwrócić uwagę, to powolnie opadająca woda przy używaniu spłuczki. Może to być sygnał, że siatka odpływu kanalizacji zaczyna obrastać w korzeń. Bagatelizując sprawę tego typu, narażasz się na całkowite zapchanie kanalizacji, co w najgorszym przypadku spowoduje cofanie się ścieków.

Jak pozbyć się korzeni z kanalizacji?

Do usunięcia korzeni znajdujących się w sieci kanalizacyjnej potrzeba specjalistycznego sprzętu oraz doświadczonej ekipy. W związku z tym należy trafnie wybrać zespół świadczący usługi z zakresu pozbywania się korzeni w kanalizacji. Warto postawić na przykład na firmę Pipe Control Łukasz Lis, dla której priorytetem jest zachowanie nienagannej ostrożności pracy, dzięki czemu unikniesz uszkodzenia rur i jej elementów.

Istotne jest zastosowanie nowoczesnych technologii, które umożliwiają szybkie wycinanie korzeni z sieci. Na samym początku należy więc zlokalizować miejsce, w którym wystąpił problem. Ułatwiają to profesjonalne kamery, które wprowadza się bezpośrednio do instalacji. Daje to także możliwość sprawdzenia aktualnego stanu rur i zastanowienia się np. nad wymianą poszczególnych elementów. Natomiast znalezione korzenie trzeba jak najszybciej usunąć. Robi się to za pomocą łańcuchowych i frezowych wyrębiarek rotacyjnych, które są napędzane strumieniem wodnym.

Gwarancję pomyślnego zlikwidowania korzeni daje przede wszystkim wykwalifikowana ekipa, która zajmie się obsługą wyrębiarek. Praca ma miejsce w instalacji wodociągowej, bez konieczności wykopywania rur.

Zabieg usunięcia korzeni w sieci kanalizacyjnej może być przy okazji dobrą szansą na sprawdzenie danego obszaru wodociągowego. W przypadku dodatkowych nieprawidłowości wykrytych przez wprowadzane kamery zostaniesz o tym natychmiast poinformowany. Stawiając na profesjonalny zespół i sprawdzone metody, zapewnisz sobie bezpieczny i szybki sposób na udrożnienie kanalizacji.

Podziel się