Materiał Partnera Czym czyścić zabrudzenia na podłogach przemysłowych?

Czym czyścić zabrudzenia na podłogach przemysłowych?

Podłogi przemysłowe to powierzchnie wyjątkowo wymagające. Prace, które się na nich wykonuje, mogą bowiem generować różnego rodzaju zabrudzenia o mniej lub bardziej trwałym charakterze. Ponadto warto pamiętać o tym, że podłogi przemysłowe wykonuje się z różnych materiałów i nie każdą z nich łatwo doczyścić. Z pomocą przychodzą więc profesjonalne preparaty chemiczne.

Płyny uniwersalne do podłóg różnego typu

Jeśli nie wiadomo, jaka dokładnie jest charakterystyka czyszczonych powierzchni, warto skierować się ku preparatom uniwersalnym. Takie produkty sprawdzą się w przypadku powierzchni zmywalnych różnego typu, o zróżnicowanym stopniu porowatości.

Dobrym przykładem takiego produktu jest Universal marki PRAMOL CHEMIE. Ten preparat uniwersalny do podłóg sprawdza się jako niskopieniący środek myjący, przeznaczony do maszyn szorująco-zbierających oraz jednotarczowych współpracujących z odkurzaczem do zbierania wody, a także do pracy ręcznej. Nadaje się do czyszczenia takich powierzchni podłogowych jak:

  • PVC,
  • płytki gliniane,
  • beton twardy,
  • gres,
  • żywica epoksydowa,
  •  

Bez problemu można też wyczyścić przy jego pomocy przedmioty emaliowane, ceramiczne oraz chromowane. Co ważne, produkt ten ulega biodegradacji. Czyści w sposób delikatny i pozostawia przyjemny zapach.

Innym przykładem uniwersalnego środka czyszczącego jest Alcodor, czyli preparat myjący na bazie alkoholu, dedykowany powierzchniom wodoodpornym. Sprawdza się nie tylko w przypadku podłóg, ale także powierzchni lakierowanych, kamienia naturalnego, armatury itd.

Warto również wspomnieć o Unidor o silnych właściwościach zapachowych, którego używa się głównie w toaletach i szatniach.

Płyny o specjalnych zastosowaniach

Oprócz preparatów uniwersalnych, na rynku istnieją również specjalistyczne produkty do mycia podłóg.

- W tej gamie produktów wyróżnia się na przykład Cerapur do trudnych zabrudzeń o odczynie zasadowym. Idealny do czyszczenia powierzchni mikroporowatych. Przenika do mikroporów czyszczonej powierzchni, skutecznie usuwając wszelkie zabrudzenia. – wyjaśnia ekspert z firmy Petrus Serwis.  - Ten wysoce skuteczny środek przeznaczony jest do mycia ręcznego i maszynowego. Ze względu na swoje działanie, nie nadaje się jednak do podłoży wrażliwych na alkalia – dodaje.

Do rekomendowanych specyfików zalicza się też Ceracid na bazie kwasów, opracowany z myślą o gruntownym czyszczeniu i usuwaniu z podłogi starych zabrudzeń.  

Płyny do powierzchni nietypowych

Na rynku istnieją także preparaty przeznaczone do podłóg nietypowych, na przykład do powłok akrylowych i polimerowych. W tej kategorii wyróżnia się specyfik Dailynova.

Ten niskopienny środek do codziennego mycia podłóg zabezpieczonych powłokami polimerowymi ma znakomite właściwości odtłuszczające.

Podziel się