Materiał Partnera Jak powinniśmy załatwiać wszelkie pogrzebowe formalności?

Jak powinniśmy załatwiać wszelkie pogrzebowe formalności?

Pogrzeb to najczęściej bardzo nagła sytuacja. Wbrew pozorom organizacja całej ceremonii nie należy do najprostszych. Z pogrzebem wiąże się konieczność załatwienia wielu formalności - mimo bolesnej sytuacji w rodzinie. Warto dokładnie zapoznać się z formalnościami, bez których nie odbędzie się żadna ceremonia pogrzebowa. Organizacja pochówku powinna przebiegać sprawnie oraz bez nadmiernego stresu.

Obowiązkowe dokumenty pogrzebowe

Oczywiście najważniejszym dokumentem potrzebnym do rozpoczęcia procedury pogrzebowej bliskiej osoby - jest karta zgonu. To właśnie ona uruchomi wszelkie procedury, które są niezbędne w organizacji całej ceremonii. Karta zgonu wydawana jest w sposób bezpłatny i wypisywana jest przez stwierdzającego zgon lekarza. Następnie należy wybrać profesjonalny zakład pogrzebowy Misterium Usługi Pogrzebowe, który świadczy usługi na naprawdę wysokim poziomie. To właśnie w obowiązkach tego zakładu będzie odbiór ciała osoby zmarłej, ze szpitala, domu czy  zakładów medycyny sądowej. Z wypisaną karta zgonu oraz dowodem osobistym osoby zmarłej powinniśmy udać się do urzędu stanu cywilnego, gdzie składany jest wniosek o wystawienie aktu zgonu. Pamiętajmy, że bez dokumentów wydanych przez urząd stanu cywilnego uroczystość pogrzebowa nie będzie mogła się rozpocząć, a czas może się znacznie wydłużyć. Wbrew pozorom formalności odgrywają bardzo ważną rolę w organizacji pogrzebu.

Formalności w zakładzie pogrzebowym

Formalności związane z pogrzebem mogą być skomplikowane. W tym celu warto skorzystać z usług asystenta pogrzebowego dostępnego w dobrych zakładach pogrzebowych, który pokieruje we wszystkich sprawach. W czasie spotkania z pracownikiem zakładu pogrzebowego konieczne jest ustalenie między innymi daty pogrzebu, wybór cmentarza oraz rodzaju trumny czy urny w przypadku kremacji. Oczywiście niezbędny jest również wybór religijnego obrządku, w którym odbędzie się pogrzeb. Profesjonalne usługi pogrzebowe to podstawa udanej ceremonii pogrzebowej. Przebieg ceremonii zależy oczywiście od potrzeb i upodobań rodziny.

Wbrew pozorom zakres pogrzebowych usług jest naprawdę szeroki, a więc warto zapoznać się z ofertą danego przedsiębiorstwa. Może to być także balsamacja, kosmetyka pośmiertna, rekonstrukcja powypadkowa. Wiele zakładów pogrzebowych w swojej ofercie posiada również możliwość zapewnienia kwiatów oraz muzycznej oprawy. Niektóre zakłady organizują kompleksowo ekshumacje. W standardzie w dzisiejszych czasach znajduje się również wydrukowanie klepsydr oraz nekrologów.

Warto wybrać zakład, który jest czynny całą dobę, gdzie klient w każdej chwili może zadzwonić i zapewnić sobie kompleksową obsługę.

Opracowanie:

Misterium Usługi Pogrzebowe Agnieszka Białkowska

Warszawa , Ratuszowa 5a , (teren kościoła)

Podziel się