Artykuł sponsorowany Jak ogłosić upadłość firmy? Poznaj ofertę Kancelarii Radcy Prawnego Ryszarda Kowalczyka

Jak ogłosić upadłość firmy? Poznaj ofertę Kancelarii Radcy Prawnego Ryszarda Kowalczyka

Upadłość mogą ogłosić osoby fizyczne, spółki oraz przedsiębiorcy, którzy stali się niewypłacalni. Jest to jeden ze sposobów uniknięcia odpowiedzialności majątkowej oraz karnej. Potrzebujesz pomocy specjalisty, który przeprowadzi Cię przez całą procedurę? Skorzystaj z usług radcy prawnego, np. z Kancelarii Ryszarda Kowalczyka.

Czym jest upadłość przedsiębiorcy?

Każdy przedsiębiorca oraz osoba fizyczna mają obowiązek ogłoszenia upadłości w momencie, w którym stali się niewypłacalni. Wśród przesłanek, które uprawniają do rozpoczęcia procedury, należy utrata możliwości spłaty posiadanych zadłużeń. O utracie płynności finansowej mówi się, gdy inwestor nie reguluje swoich zobowiązań od co najmniej 3 miesięcy.

Dodatkowo firma powinna mieć co najmniej dwóch wierzycieli. W przypadku jednego, ogłoszenie upadłości może okazać się niemożliwe. Istnieją przy tym dwa rodzaje upadłości – likwidacyjna i układowa. Pierwsza z nich zakłada całościową likwidację majątku przedsiębiorcy.

W czym może pomóc radca prawny?

Jeśli planujesz ogłosić upadłość przedsiębiorcy, możesz skorzystać z pomocy specjalistów, np. Kancelarii Radcy Prawnego Ryszarda Kowalczyka z siedzibą w Kutnie. Eksperci prowadzą kompleksowe doradztwo w toku całego postępowania. W pierwszej kolejności pomogą ocenić przesłanki. Sporządzą przy tym wszelkie wymagane wnioski oraz opnie z zakresu prawa upadłościowego. Prawnicy rozwieją przy tym Twoje wątpliwości związane z działalnością syndyka oraz odpowiedzialnością osobistą.

Opracowanie:

Ryszard Kowalczyk Kancelaria Radcy Prawnego

Kutno , Żółkiewskiego 5 lok. 5

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas