Artykuł sponsorowany Kancelaria Radcy Jarosława Bezaniuka – Czego unikać w pisaniu pism procesowych?

Kancelaria Radcy Jarosława Bezaniuka – Czego unikać w pisaniu pism procesowych?

Pismem procesowym jest pozew, za pomocą którego następuje wytoczenie powództwa w procesie cywilnym, czy odwołanie się do postanowień sądu. Samodzielne ich pisanie może odnieść skutek odwrotny od zamierzonego. Chcąc uniknąć przerostu formy nad treścią, mieszkańcy Zielonej Góry mogą skorzystać z pomocy radcy prawnego, np. w Kancelarii Jarosława Bezaniuka. Na czym polega sporządzanie pism procesowych?

Dlaczego sporządza się pisma procesowe?

Kancelarie prawne zwykle specjalizują się w poradach prawnych. Pomagają „zwykłym obywatelom” zrozumieć zawiłości różnych gałęzi prawa, które regulują podstawowe prawa i obowiązki obywateli w każdym kraju. Poza poradami prawnymi przez telefon lub stacjonarnie dużą część pracy kancelarii takich jak np. Kancelaria Radcy J. Bezaniuka jest sporządzanie pism procesowych.

Pismo procesowe to pismo kierowane od strony lub uczestnika postępowania do organu prowadzącego postępowanie. Może ono zawierać żądania uczestnika postępowania dotyczące biegu postępowania, czynności organu rozpoznającego sprawę w formie wniosku, pozwu, apelacji lub zażalenia. Są to pisma przygotowawcze, oraz składane w toku sprawy. Praca prawnika m.in. w Kancelarii Radcy Prawnego Jarosława Bezaniuka polega na doborze odpowiedniego „rodzaju pisma procesowego” do etapu, na jakim znajduje się sprawa. Pisma służą bowiem do inicjowania sprawy, bądź składania wyjaśnień, czy też próśb.

Jak pisać skuteczne pisma procesowe?

W gabinetach radcy prawnego w Zielonej Górze - więc również w Kancelarii Jarosława Bezaniuka, pisma są krótkie, precyzyjne i trafiają prosto w sedno problemu, co daje duże szanse na pozytywne zakończenie sprawy. Sporządzanie pism procesowych wymaga doświadczenia, wprawy, znajomości istoty sprawy, której dotyczy, dlatego warto powstrzymać się od samodzielnego ich sporządzania, gdyż z reguły ponad 80% pisanych pism bez pomocy prawnika jest nieskuteczna, mimo rozbudowanej formy, czy też zachowania odpowiednich części pisma procesowego.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas