Materiał Partnera Jak działają profesjonalne pralnie wodne?

Jak działają profesjonalne pralnie wodne?

Pralnie wodne to miejsca, które wykorzystują tradycyjne technologie prania, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości usług. Znacznie różnią się od pralni chemicznej, gdyż proces ten odbywa się na mokro. Jak działa pralnia wodna? Razem z nami możesz prześledzić proces prania, od momentu przyjęcia do otrzymania przez klienta perfekcyjnie czystej tkaniny!

Jak działa pralnia wodna?

Technologia może nieco różnić się w zależności od pralni, lecz zwykle proces ten wygląda podobnie. Pranie w innowacyjnej pralni wodnej można podzielić na następujące etapy:

  1. Przyjęcie artykułów – przedstawiciel firmy sprawdza stan tkanin oraz rodzaje zabrudzeń. Przyjęcie artykułów może odbywać się w pralni lub firmie klienta, jeśli pralnia oferuje odbiór. Podczas przyjmowania tkanin zaznacza się również wszelkie uszkodzenia oraz permanentne przebarwienia, których nie da się w żaden sposób usunąć.
  2. Spisywanie protokołu – jest dokumentem potwierdzającym przyjęcie. Przy okazji spisywania protokołu, tkaniny są znakowane, aby uniknąć pomyłek.  
  3. Odplamianie – wykonuje się je przed praniem właściwy. Najczęściej na specjalnym stole lub manekinie (w przypadku odzieży).
  4. Pranie właściwe – umieszczenie tkanin w automacie, który sam pobiera wodę oraz detergent. Pracownik pralni ustawia program w zależności od rodzaju tkaniny.
  5. Wirowanie – pozbycie się nadmiaru wody, w celu łatwiejszego wysuszenia.

Po odwirowaniu tkaniny są suszone, najczęściej przy pomocy specjalnych suszarek przemysłowych. Jeśli szukasz dobrej pralni wodnej, możesz skorzystać z oferty przedsiębiorstwa Algotech, którego siedziba mieści się w Krakowie.

Pranie to nie wszystko!

Usługi pralni wodnej nie kończą się jednak na wysuszeniu prania. Profesjonalne firmy przygotowują tkaniny w taki sposób, aby wyglądały jak nowe. Jest to szczególnie ważne w przypadku artykułów stanowiących wyposażenie hotelu, które muszą być czyste i estetyczne. Po wysuszeniu prania, tkaniny są formowane z wykorzystaniem ciepłego i zimnego nadmuchu. Dzięki temu tkanina zachowuje swój kształt. Oprócz parowania i klasycznego prasowania często stosuje się także maglowanie. Maglowanie to prasowanie przy pomocy systemu walców. Technologia ta jest znana i powszechnie stosowana od setek lat. Magiel umożliwia wyprasowanie dużych pościeli, obrusów i zasłon. Ostatnim etapem jest pakowanie. Czyste, wyprasowane i spakowane tkaniny trafiają z powrotem do klienta. Korzystanie z usług pralni wodnej daje o wiele lepszy efekt niż pranie w zwykłej pralce. Szczególnie w przypadku hoteli, restauracji, żłobków i innych miejsc, które generują dużą ilość prania.

Podziel się