Artykuł sponsorowany Czym jest i jak działa pralnia wodna?

Czym jest i jak działa pralnia wodna?

W dzisiejszych czasach pralka znajduje się w niemal każdym gospodarstwie domowym. Pozwala szybko przeprowadzić czyszczenie ubrań, bez konieczności wykonywania pracy ręcznie. Niemniej z racji tego, że żyjemy w świecie, w którym każdy jest zabiegany i  brakuje mu czasu, coraz większą popularnością cieszą się profesjonalne pralnie wodne. Czym dokładnie są takie pralnie oraz jak działają? Odpowiedź znajdziecie poniżej. Zapraszamy!

Czym jest pralnia wodna?

Pralnie wodne świadczą usługi profesjonalnego czyszczenia ubrań, które odbywa się na mokro, podobnie jak w tradycyjnych, domowych pralkach. Znaczącą różnicę natomiast można dostrzec w samych urządzeniach, a także wykorzystywanych do tej czynności detergentach. W pralniach wodnych używa się profesjonalnych pralek, które przystosowane są do usuwania plam z różnorodnych tkanin, a także zaawansowanych środków czyszczących pozwalających pozbyć się zanieczyszczeń w bezinwazyjny dla materiału sposób. Co więcej, w każdej zaufanej pralni wodnej, jak na przykład w firmie Pramag, cały proces prania odbywa się pod ścisłą kontrolą specjalistów, którzy na bieżąco śledzą postępy i dbają o to, aby żadna część odzieży nie została uszkodzona, odbarwiona, czy zmechacona. Jeśli do tej pory obawialiście się tej usługi, to gwarantujemy, że jest to w pełni bezpieczne rozwiązanie.

Jak wygląda proces czyszczenia ubrań w pralni wodnej?

Zapewne wiele osób się zastanawia, jak wygląda cały proces prania w tego typu miejscach. Można wyróżnić tutaj kilka charakterystycznych etapów:

  • Przyjęcie ubrań i tekstyliów od klienta oraz ich wstępna ocena. Pracownik sprawdza stopień zabrudzenia rzeczy, ich dotychczasowe uszkodzenia czy odbarwienia. Całość ustaleń zostaje wpisana do protokołu.
  • Następnie rzeczy są przekazane na specjalistyczne odplamianie w przystosowanych warunkach.
  • Po tym procesie następuje pranie właściwe, na mokro, w profesjonalnych pralkach. Program jest dobierany na podstawie stopnia zabrudzenia, a także rodzaju czyszczonych  tkanin. Każdy materiał wymaga specjalnych warunków.
  • Po praniu następuje wirowanie i suszenie tkanin przy pomocy ciepłego i zimnego powietrza, a także ostateczne prasowanie i składanie rzeczy.
  • Tak przygotowane tekstylia i ubrania zostają odpowiednio zapakowane, aby umożliwić klientom komfortowy ich transport.

Jakie korzyści przynosi korzystanie z usług pralni wodnej?

Czyszczenie ubrań w pralni wodnej to doskonałe rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno dla osób prywatnych, jak i firm, czy podmiotów państwowych. Taka usługa pozwala znacznie zaoszczędzić czas, ale także zachować ubrania w doskonałym stanie na długo. Warto wiedzieć, że takie profesjonalne czyszczenie jest znacznie korzystniejsze dla struktury tkanin, niż pranie w standardowych pralkach domowych. Dla hoteli czy szpitali to także oszczędność finansowa, gdyż uruchomienie i zakup własnego sprzętu może wynieść fortunę. Powierzając to zadanie profesjonalistom, nie tylko zmniejsza się koszty, ale też ułatwić sobie pracę. Co więcej, detergenty wykorzystywane w pralniach wodnych są w pełni bezpieczne i nie wpływają niekorzystnie na środowisko.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas