Artykuł sponsorowany Magle i ich przydatność w profesjonalnych pralniach

Magle i ich przydatność w profesjonalnych pralniach

Maglowana i krochmalona pościel – choć dla wielu stanowi melodię przeszłości – stopniowo znów cieszy się uznaniem. Czy może być coś przyjemniejszego niż świeża, lekko sztywna poszewka na kołdrze i poduszce? Nic dziwnego, że profesjonalne magle wciąż funkcjonują. Usługi maglowania odzieży i pościeli możemy spotkać zwłaszcza w mniejszych zakładach pralniczych. Na czym polega maglowanie? Dlaczego warto z niego skorzystać?

Magiel w praktyce – jak to działa?

Zasada działania magla jest stosunkowo prosta. W zakładach pralniczych oraz pokrewnych punktach usługowych są wystawiane rozległe maglownice zaopatrzone w specjalne walce.

Maglownice służą do precyzyjnego wyprasowywania bielizny, pościeli, zasłon, a także obrusów. Rozmiar ma tu znaczenie. Maglowaniu z reguły są poddawane duże sztuki bielizny, których nie da się wyprasować w klasyczny sposób lub takie, których prasowanie byłoby zwyczajnie zbyt uciążliwe – objaśnia Halina Grzyb z Zakładu Usług Pralniczych w Radomiu, świadczącego profesjonalne usługi prania chemicznego i wodnego oraz usługi maglowania.

Dlaczego warto skorzystać z magla?

Skorzystanie z magla to gwarancja otrzymania gładkiej, wyprasowanej niemal na sztywno pościeli oraz bielizny. Tkanina po maglowaniu nie tylko dobrze się prezentuje, ale też jest przyjemna i niezwykle komfortowa w dotyku. Korzystając z usługi maglowania w zakładzie pralniczym zyskujemy podwójnie – przekazane rzeczy są skrzętnie wypierane, a następnie poddawane maglowaniu. Dzięki temu wyglądają dokładnie tak, jak bawełniane poszwy u naszych mam czy też babć. Należy jednak pamiętać, że maglowanie pościeli ma nie tylko wymiar sentymentalny. Wręcz przeciwnie! Odpowiednie maglowanie i krochmalenie znacząco zwiększa wytrzymałość materiału, dzięki czemu nie rwie się on i nie przeciera. W efekcie nie musimy wymieniać pościeli i bielizny na nowe, oszczędzając przy tym pieniądze.

Usługi maglowania – rozwiązanie dla każdego

Maglowanie to usługa o ugruntowanej renomie i wieloletniej tradycji. Choć w sprzedaży znajdujemy coraz więcej egzemplarzy poszew reklamowanych jako odporne na zagniecenia, maglownice niezmiennie zdają egzamin w przypadku materiałów tradycyjnych – często solidniejszych, ładniejszych i zwyczajnie bardziej komfortowych. Jeżeli masz dość domowego prania i prasowania, nie przynosi ono pożądanych rezultatów lub sprawia Ci problem, odwiedzenie zakładu pralniczego z możliwością maglowania z pewnością okaże się świetnym pomysłem. Właściciele profesjonalnych pralni zatroszczą się o Twoją bieliznę oraz pościel.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas