Artykuł sponsorowany Jak działa druk offsetowy? Zakład Poligrafii Introart

Jak działa druk offsetowy? Zakład Poligrafii Introart

Druk offsetowy wykorzystywany jest przez najlepsze drukarnie przystosowane do obsługi dużej liczby klientów, którzy zlecają duże nakłady druku. Bardzo wydajne maszyny drukarskie marki Heidelberg są w stanie przygotować nawet kilkanaście tysięcy arkuszy papieru na godzinę. Ich jakość jest bardzo wysoka, nawet w przypadku najmniejszych detali w kolorze.

Drukarki offsetowe Heidelberg

Maszyna do druku offsetowego składa się z tak zwanego zespołu drukującego, który stanowi układ wałków i cylindrów – występują trzy cylindry: formowy, pośredni i dociskowy. Ważne są wspomniane wałki: farbowane i wodne, które najczęściej stanowią elementy czterozespołowej konstrukcji maszyny. Każdy z nich odpowiada za nałożenie na przesuwany automatycznie arkusz papieru konkretnego koloru z palety CMYK: cyan, magenta, yellow i black. Uproszczony proces druku offsetowego polega zatem na zjawisku wzajemnego odpychania tłuszczu farby i wody, którą stanowi odpowiednia ciecz z precyzyjnie określonym pH. Najlepsze drukarnie, jak Zakład Poligrafii Introart, korzystają z nowoczesnego parku technologicznego i takich maszyn jak wydajne drukarki offsetowe Heidelberg. Pozwalają one na przygotowywanie kilkunastu tysięcy arkuszy papierów na godzinę dla materiałów powlekanych – kredowanych – lub niepowlekanych – preprint. Tego typu drukarki offsetowe przygotowują zadruki o maksymalnych wymiarach 360 x 520 mm, a grubość papieru drukowanego powinna wynosić od 60 g/m2 do 400 g/m2.

Zalety druku offsetowego

Druk offsetowy wykorzystywany przez profesjonalnie drukarnie ma bardzo wiele zalet. Jedną z nich jest niewielki koszt produkcyjny przy dużym nakładzie druku. To dlatego wykorzystuje się go do produkcji gazetek, ulotek, broszur czy innego rodzaju materiałów marketingowych, produkowanych nawet w kilkudziesięciu tysiącach sztuk. Zamówienia mogą być realizowane w najlepszych drukarniach w błyskawicznym czasie. Olbrzymią zaletą druku offsetowego jest również wysoka jakość wydruku. Wszystkie elementy odwzorowane są z najwyższą starannością. Do innych zalet technologii offsetowej zalicza się możliwość manipulowania kolorami podczas druku, a także bardzo duży wybór nośników do druku.

Przygotowywanie plików do druku offsetowego

Ważną procedurą przy druku offsetowym jest przygotowanie pliku. Powinien on być wykonany w formatach TIFF, JPEG lub PDF. Poprawne przygotowanie do druku offsetowego zakłada również: ustalenie skali 1:1, ustalenie spadków dwumilimetrowych, ustalenie odległości od linii cięcia elementów graficznych i tekstów (minimum 3 mm), zamianę tekstów na krzywe w plikach wektorowych, ustalenie wielkości pisma (minimum 4 punkty) czy przygotowanie map bitowych w rozdzielczości 300-350 dpi.

Firma Introart znajduje się w Mysłowicach w województwie śląskim. Od 1989 roku świadczy usługi z zakresu poligrafii. Od początku istnienia działalność stawia na wysoką jakość i profesjonalizm. Zaufało im już wielu klientów – mamy nadzieję, że i Państwo zdecydują się na nawiązanie współpracy! W razie pytań pozostają do dyspozycji. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego!

Opracowanie:

Introart Zakład Poligrafii

Mysłowice , Katowicka 21

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas